Oficjalna strona Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. dolnośląskiego
Nowa strona 1 zig-zag.prv.pl
Menu strony
Aktualności
Konkursy - Turnieje
Zawody strażackie
Szkolenia i seminaria
Działania ratownicze OSP
KSRG
Szkolenia dla OSP
Oferta handlowa
Galeria zdjęć
Pliki do pobrania
Wyszukiwarka
Linki do stron www
OW ZOSP RP
Skład Zarządu
Uchwały programowe
Regulaminy
Akty prawne
Zadania do wykonania
Kampania sprawozdawcza
Uchwały OW ZOSP RP
Telefony alarmowe

Numer ratowniczy: 112 
Pogotowie ratunkowe: 999
Straż pożarna: 998
Policja: 997
Pogotowie:
- energetyczne: 991
- wodno-kanalizacyjne:
994
- gazowe: 992
Nad wodą: _601-100-100
W górach: _601-100-300

Zegarek
Kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Pogoda
trwa inicjalizacja, prosze czekac,
Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
KONDOLENCJE
KONDOLENCJE

Z głębokim smutkiem  zawiadamiamy, że w dniu  18 maja 2022 roku zmarł

Śp. Druh Stanisław Dudziński

Były długoletni  prezes jednostki OSP  Rusko oraz członek Honorowy Zarządu Oddziału -Gminnego Związku OSP RP w Malczycach, powiat średzki. W ponad 50 letniej służbie oddany sprawom Ochotniczych Straży Pożarnych i Związkowi OSP RP. Odznaczony Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa.

 

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną  się w kaplicy na cmentarzu przy ul. Mickiewicza w Malczycach  20 maja 2022r., o godź. 13.00(kategoria: Aktualności, dodano: 19-05-2022)
WFOŚiGW we Wrocławiu: Nabór wniosków do Programu „Remiza”
WFOŚiGW we Wrocławiu: Nabór wniosków do Programu „Remiza”

Kolejne budynki Ochotniczych Straży Pożarnych w regionie przejdą termomodernizację w ramach Programu „Remiza”, realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. W poniedziałek 11.04 rozpoczął się nabór wniosków do drugiej edycji Programu. Budżet na 2022 rok to 1 mln złotych.
W ubiegłym roku WFOŚiGW we Wrocławiu po raz pierwszy dofinansował termomodernizację strażackich remiz. Wpłynęło 19 wniosków na ponad 500 tys. zł.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 13-04-2022, odsłon: 1550)
Wydłużenie terminów sporządzenia, zatwierdzenia i przekazania sprawozdania finansowego za 2021 r.
Wydłużenie terminów sporządzenia, zatwierdzenia i przekazania sprawozdania finansowego za 2021 r.

Z dniem  10 marca 2022 r., weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów z 7 marca 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia innych terminów wypełniania obowiązków w zakresie ewidencji oraz w zakresie sporządzenia, zatwierdzenia, udostępnienia i przekazania do właściwego rejestru, jednostki lub organu sprawozdań lub informacji.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 16-03-2022, odsłon: 1503)
Pomoc humanitarna dla uchodźców z Ukrainy
Pomoc humanitarna dla uchodźców z Ukrainy

W obliczu tragedii wielu tysięcy obywateli Ukrainy nie możemy pozostać obojętni na ich los. Szukając pomocy w naszym kraju uchodźcy znajdują odpowiednią ochronę i bezpieczne miejsce, w którym mogą spokojnie żyć. Teraz istotne jest, aby pomóc tym wszystkim osobom, które nam zaufały i znalazły zakwaterowanie na terenie Polski i zapewnić im niezbędne rzeczy do życia.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 15-03-2022, odsłon: 1555)
Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych
Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych

Ruszył nabór wniosków do programu pn.: "Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych"

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ogłasza nabór wniosków do programu pn.: „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”.Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 15-03-2022, odsłon: 1492)
Prośba o oddawanie krwi
Prośba o oddawanie krwi

Druhny i Druhowie

W poczuciu solidarności z narodem ukraińskim i troski o zapewnienie pomocy ofiarom wojny zwracam się do Druhen i Druhów z prośbą o oddawanie krwi. Codziennie do Polski przybywają tysiące uchodźców. Potrzebują każdego rodzaju wsparcia także medycznego. Rozwój wydarzeń pokazuje, że należy spodziewać się wzmożonego zapotrzebowania na krew i jej składniki. Jak zawsze ale szczególnie dzisiaj pomoc honorowych krwiodawców jest niezastąpiona. My strażacy codziennie służymy bliźnim w potrzebie. Wielu z nas oprócz odpowiedzialnej służby ratowania życia i mienia ratuje czyjeś życie także przekazując dar największy, bezcenny – krew. Każdy w wieku od 18 lat do 65 będąc zdrowy może to uczynić.

Apeluje i proszę: zgłaszajmy się do centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Tętni w nas szczególne dobro. Honorowo przekażmy krew. W chwili historycznej potrzeby wesprzyjmy potrzebujących.

Waldemar Pawlak

Prezes ZG ZOSP RP(kategoria: Aktualności, dodano: 15-03-2022)
Moneta z okazji 100-lecia Związku OSP RP
Moneta z okazji 100-lecia Związku OSP RP

Informujemy, że z okazji 100-lecia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, NBP wydał monetę okolicznościową o nominale 10 zł., cena emisyjna 150 zł., więcej o monecie - link:

https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/banknoty_i_monety/monety_okolicznosciowe/najnowsze.html#m27(kategoria: Aktualności, dodano: 15-12-2021)
Dzień wolny

W piątek 12.11.2021 r. biuro Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. dolnośląskiego będzie nieczynne zapraszamy w poniedziałek. Przepraszamy za utrudnienia.(kategoria: Aktualności, dodano: 10-11-2021)
Ratujemy i uczymy ratować
Ratujemy i uczymy ratować
   Od grudnia 2017 r. na mocy zawartego porozumienia o współpracy Zarząd Główny Związku OSP RP włączył się w realizację Programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”, jako jego partner. Koordynatorzy doskonale zdają sobie sprawę, że to Strażacy-ochotnicy są naturalnym partnerem dla Fundacji WOŚP przy realizacji tego Programu. To właśnie umiejętności i wiedza druhów-ochotników przekazywane są dzieciom i młodzieży podczas szkoleń czy spotkań w szkołach – na czym niezmiennie zależy zarówno Związkowi OSP RP jak i Fundacji WOŚP.
Najbardziej aktywne jednostki OSP – które przystąpiły do Programu i pomagały nauczycielom w szkołach podstawowych w prowadzeniu zajęć – zostały nagrodzone przez WOŚP w specjalnej kategorii Ogólnopolskiego Konkursu "FLORIANY".


Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 26-10-2021, odsłon: 1030)
Żele antybakteryjne dla OSP
Żele antybakteryjne dla OSP

   Biuro ZOW ZOSP RP we Wrocławiu informuje o możliwości otrzymania nieodpłatnego żeli atybakteryjnych przez Ochotnicze Straże Pożarne z terenu naszego województwa. W sprawie odbioru żeli prosimy o kontakt tel. 71-7882340, 71-7882342.(kategoria: Aktualności, dodano: 30-09-2021)
Na Straży Polskości
Na Straży Polskości

Ochotnicza Straż Pożarna w Pławnicy zaprasza na wystawę pn. ,,Na Straży Polskości” przygotowaną dla uczczenia jubileuszu 100 lecia powstania Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, którą można podziwiać od 26 września do 20 listopada w Muzeum Filumenistycznym w Bystrzycy Kłodzkiej. Autorami wystawy są: Mateusz Bury, Michał Malisz i Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Otwarcie wystawy będzie transmitowane na żywo przez TV Kłodzką. Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 27-09-2021, odsłon: 1046)
Sprawy statutowe i kampania sprawozdawcza
Sprawy statutowe i kampania sprawozdawcza

W sprawach statutowych i przeprowadzenia kampanii wyborczej w oddziałach gminnych i powiatowych Związku OSP RP woj. dolnośląskiego udzielają wiceprezesi ZOSP RP woj. dolnośląskiego.

 Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 08-09-2021, odsłon: 1259)
Biuro OW ZOSP RP będzie nieczynne
Biuro OW ZOSP RP będzie nieczynne

Informujemy, że w dniu 4 czerwca 2021 r. (piątek) biuro Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. dolnośląskiego będzie nieczynne.

 

Za utrudnienia przepraszamy.(kategoria: Aktualności, dodano: 02-06-2021)
WSTĘPNE STANOWISKO ZOSP RP W SPRAWIE PROJEKTU USTAWY O OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ
WSTĘPNE STANOWISKO ZOSP RP W SPRAWIE PROJEKTU USTAWY O OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ

Poniżej publikujemy wstępne stanowisko Związku OSP RP w sprawie przedstawionego 29 kwietnia br. projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej w szczególności prawa do nazwy strażak, prawa do munduru strażackiego oraz obowiązku powoływania jednostki ratowniczo - gaśniczej:

http://www.zosprp.pl/?q=content/wstepne-stanowisko-zosp-rp-w-sprawie-projektu-ustawy-o-ochotniczej-strazy-pozarnej.

 (kategoria: Aktualności, dodano: 07-05-2021)
Kondolencje(kategoria: Aktualności, dodano: 29-04-2021)

Oferta handlowa

Oferta handlowa

MDP

WUS

                                                              

Zdjęcia remiz OSP

VII m-ce Jeremy Mau

Wystąpili z szeregów

Najczęściej czytane
UWOLNIĆ HISTORIĘ Z KAMIENIA
Konkurs plastyczny Dolny Śląsk - Saksonia
1% PODATKU DLA OSP
1 % DLA OSP - jest kasa
FESTYN STRAŻACKI NA STADIONIE NARODOWYM
Statystyki
Dzisiaj wizyt: 1
Dzisiaj odsłon: 282
Ogółem wizyt: 6 187
Ogółem odsłon: 712 676

Goście: 1Aktywni użytkownicy: 1
Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.0305