Oficjalna strona Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. dolnośląskiego
Nowa strona 1 zig-zag.prv.pl
Menu strony
Aktualności
Konkursy - Turnieje
Zawody strażackie
Szkolenia i seminaria
Działania ratownicze OSP
KSRG
Szkolenia dla OSP
Oferta handlowa
Galeria zdjęć
Pliki do pobrania
Wyszukiwarka
Linki do stron www
OW ZOSP RP
Skład Zarządu
Uchwały programowe
Regulaminy
Akty prawne
Zadania do wykonania
Kampania sprawozdawcza
Uchwały OW ZOSP RP
Telefony alarmowe

Numer ratowniczy: 112 
Pogotowie ratunkowe: 999
Straż pożarna: 998
Policja: 997
Pogotowie:
- energetyczne: 991
- wodno-kanalizacyjne:
994
- gazowe: 992
Nad wodą: _601-100-100
W górach: _601-100-300

Zegarek
Kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Pogoda
trwa inicjalizacja, prosze czekac,
Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
OTWP - eliminacje dolnośląskie
OTWP - eliminacje dolnośląskie

   W Lubiążu 27 maja 2022 roku odbyły się 43 eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Turniej odbył się pod honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. >>> WYNIKI (.pdf)

 (kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 31-05-2022)
Komunikat Organizacyjny XXI Indywidualnych Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Szachach
Komunikat Organizacyjny XXI Indywidualnych Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Szachach

Gmina Głuchołazy 20 – 24 kwietnia 2022 r. Patronat Honorowy: Minister Sprawiedliwości Organizatorzy: Gmina Głuchołazy Kierownik Mistrzostw – Piotr Konieczny Sędzia Główny – IA Jacek Matlak Współorganizatorzy: Prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP w Warszawie Komendant Wojewódzki Policji w Opolu Komendant Wojewódzki PSP w Opolu Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Opolu Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu Zarząd Wojewódzki OSP RP w Opolu Termin i miejsce: 20 – 24 kwietnia 2022 r. Hala Sportowa GOSiR ul. Bohaterów Warszawy 10 48-340 GłuchołazyCzytaj więcej (kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 30-03-2022, odsłon: 1451)
Konkurs dla MDP „Najlepsi z Najlepszych”
Konkurs dla MDP „Najlepsi z Najlepszych”
Nowy termin przesłania zgłoszeń do 21.03.2022 roku
 

Tradycyjnie zapraszamy wszystkie młodzieżowe drużyny pożarnicze do pochwalenia się swoją pracą i osiągnięciami. Zachęcamy do zgłoszenia Waszych młodzieżowych drużyn pożarniczych do Ogólnopolskiego Konkursu „Najlepsi z Najlepszych” na Wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna. Po długiej zimie z tęsknotą wszyscy wyczekujemy wiosny, a pierwszy dzień wiosny w tym roku będzie szczególny – przedłużyliśmy termin przesłania zgłoszeń do 21.03.2022 roku. Jest więc jeszcze trochę czasu na dopracowanie waszego zgłoszenia.Czytaj więcej (kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 15-03-2022, odsłon: 1336)
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.Czytaj więcej (kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 15-03-2022, odsłon: 1115)
Młodzież Zapobiega Pożarom
Młodzież Zapobiega Pożarom

W dniu 4.01.2022 r. w sali tradycji Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, przy ul Borowskiej 138 odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom 43. Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom” przeprowadzonych on-line w grudniu 2021 r., którzy reprezentowali nasze województwo w finale.Czytaj więcej (kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 05-01-2022, odsłon: 1444)
OTWP. Nowy termin eliminacji pisemnych dla grupy I

Jury OTWP podjęło decyzję o ponownym przeprowadzeniu testu pisemnego dla całej I grupy wiekowej w sobotę 11 grudnia br. Uprzejmie informujemy że w dniu wczorajszym (środa)  do uczestników TESTu w I grupie (szkoły podstawowe) została wysłana wiadomość na adres e-mail podany podczas rejestracji.

Uczestnikami TESTu mogą być wyłącznie osoby, które zostały prawidłowo zweryfikowane w procesie rejestracji do dnia 3 grudnia, do godziny 12:00 i tylko te osoby otrzymały maile.

Przypominamy, że na konto uczestnika może zalogować się jedna osoba. Podejmowanie próby logowania na innych urządzeniach przez inne osoby nie będzie skuteczne, wpłynie wyłącznie na nieprawidłowe działanie platformy OTWP.Czytaj więcej (kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 14-12-2021, odsłon: 914)
OTWP on-line
OTWP on-line

Zwracamy się z prośbą o rozpropagowanie poniższych informacji o organizacji tegorocznej edycji OTWP on-line. Ważne by przekazać osobom zainteresowanym udziałem w tegorocznym OTWP fakt organizacji Turnieju on-line oraz zasady uczestnictwa. Uczestnicy muszą wiedzieć że:

  • Turniej zostanie przeprowadzony w terminie  26.11 – 11.12 br.
  • Aby wziąć udział w turnieju należy uprzednio zarejestrować się na internetowej platformie edukacyjnej. Powinien to uczynić zarówno opiekun jak i uczestnik.


Czytaj więcej (kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 02-11-2021, odsłon: 1114)
Kobiece oblicze OSP
Kobiece oblicze OSP

BEZALIN s.a. przygotowało wyjątkowy konkurs pt. "KOBIECE OBLICZE OSP", skierowany do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, a w szczególności do ich członków, które reprezentują PŁEĆ PIĘKNĄ! 

 Czytaj więcej (kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 27-09-2021, odsłon: 1124)
Akcja Reanimacja i Moc Ratowania
Akcja Reanimacja i Moc Ratowania

   ARiMR zaprasza do udziału w konkursie pt. „Akcja Reanimacja i Moc Ratowania” Organizowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Konkurs pt. „Akcja Reanimacja i Moc Ratowania” kierowany jest do ratowników z Zespołów Ratownictwa Medycznego (dalej: ZRM) i strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej (dalej: OSP) z obszarów wiejskich.

   Jego efektem ma być nagranie filmowe z instruktażem udzielania pierwszej pomocy, czyli czynności wykonywanych w razie wypadku, urazu bądź nagłego ataku choroby, których zadaniem jest ochrona życia lub zdrowia poszkodowanego, oraz zminimalizowanie niekorzystnych następstw, zanim udzielona zostanie specjalistyczna pomoc medyczna.

Poniżej link do strony ARiMR, gdzie znajdują się wszystkie informacje i formularze.
https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/arimr-zaprasza-do-udzialu-w-konkursie-pt-akcja-reanimacja-i-moc-ratowania.htmlCzytaj więcej (kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 09-08-2021, odsłon: 1003)
Program Bezpieczny Dolnoślązak 2021
Program Bezpieczny Dolnoślązak 2021

Rozpoczyna się kolejna edycja programu edukacyjnego "Bezpieczny Dolnoślązak".

 

Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski, zaprasza wszystkich Dyrektorów przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych, placówek oświatowych publicznych i niepublicznych z terenu Dolnego Śląska do wzięcia udziału w bezpłatnym programie edukacyjnym „Bezpieczny Dolnoślązak” - IV edycja.Czytaj więcej (kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 08-02-2021, odsłon: 1394)
Stanowisko ZOSP RP organizatora OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom" edycja 2021
Stanowisko ZOSP RP organizatora OTWP

Stanowisko ZOSP RP organizatora OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom" edycja 2021:

http://www.zosprp.pl/?q=content%2Fstanowiska-zosp-rp-organizatora-otwp-mlodziez-zapobiega-pozarom-edycja-2021&fbclid=IwAR2hR700r5hB-5lf83Ycr-PG1OfcZdxmMXaZhQKZ14nhTB2kZV9atM0bdzM(kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 01-02-2021)
STIHL TIMBERSPORTS
STIHL TIMBERSPORTS

Polak mistrzem Europy drwali!

Michał Dubicki został mistrzem Europy w sportowym cięciu i rąbaniu drewna! Dwukrotny Mistrz Polski, stając na najwyższym stopniu podium wyprzedził reprezentanta Belgii Koena Martensa oraz Czecha Martina Komárka. Tegoroczna rywalizacja w mistrzostwach Starego Kontynentu, odbyła się w wyjątkowej wirtualnej formule, a bój o złoto toczyli najlepsi drwale z czternastu europejskich państw.

 

Więcej informacji na stronie ZG: http://www.zosprp.pl/?q=content/polak-mistrzem-europy-drwali.(kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 05-01-2021)
Konkurs Plastyczny Związku OSP RP
Konkurs Plastyczny Związku OSP RP

„100 – lat Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Wierni tradycji w służbie drugiemu człowiekowi” – pod taki tytułem w bieżącym roku realizowany jest Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny Związku OSP RP.

 

Konkurs po raz pierwszy odbywa się wg nowego regulaminu opracowanego przez Komisję ds. młodzieży i sportu ZG ZOSP RP a przyjętego – Uchwała nr 117/22/2019 Prezydium Zarządu Głównego Związku OSP RP z dnia 12 grudnia 2019 r.

 

Rok 2021 to rok obchodów 100-lecia istnienia i działalności Związku OSP RP – organizacji zrzeszającej ochotnicze straże pożarne, w których służbę na wielu polach społecznej aktywności od ponad wieku pełnią strażacy ochotnicy służąc ojczyźnie i drugiemu człowiekowi.

 

Zachęcamy do udziału w konkursie by poprzez różnego rodzaju techniki plastyczne przedstawić i pokazać jak widziana jest strażacka służba oczami innych: dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i zapraszamy do udziału w konkursie.

 

Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny - regulamin
Wzór metryczki do konkursów plastycznych (karta zgłoszenia)(kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 18-11-2020)
Konkurs "Społeczeństwo obywatelskie przeciwko COVID-19"
Konkurs

Europejski Komitet Ekonomiczno-Społecznego organizuje konkurs, którego celem jest wyróżnienie nienastawionych na zysk inicjatyw podejmowanych przez osoby fizyczne i/lub podmioty prawa prywatnego, które wniosły znaczący wkład w zaradzenie sytuacji wyjątkowej spowodowanej pandemią COVID-19. Nagroda _ 10 tysięcy Euro.

 

Szczegółowe informacje na stronie ZG: http://www.zosprp.pl/?q=content/nagradzanie-inicjatyw-solidarnosciowych-majacych-na-celu-zaradzenie-sytuacji-wyjatkowej-zwia(kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 22-09-2020)
Spotkanie najlepszych z najlepszych
Spotkanie najlepszych z najlepszych

Spotkanie laureatów Konkursu „Najlepsi z Najlepszych” na wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna odbyło się 11 września 2020 r. w Muzeum Niepodległości, Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów w Warszawie. W związku z troską o bezpieczeństwo dzieci i ciągle utrzymujące się duże zagrożenie epidemiczne związane z koronawirusem zrezygnowano z tradycyjnego podsumowania i spotkania ze wszystkimi drużynami. Dlatego przy zachowaniu wszelkich obostrzeń sanitarnych w spotkaniu uczestniczyły tylko Wzorowa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP w Ruszowie z województwa dolnośląskiego z najlepszymi opiekunami Rafałem Mesjaszem i Anetą Dobrzańską. Czytaj więcej (kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 22-09-2020, odsłon: 1187)

Oferta handlowa

Oferta handlowa

MDP

WUS

                                                              

Zdjęcia remiz OSP

I m-ce Martyna Florczyk

Wystąpili z szeregów

Najczęściej czytane
UWOLNIĆ HISTORIĘ Z KAMIENIA
Konkurs plastyczny Dolny Śląsk - Saksonia
1% PODATKU DLA OSP
1 % DLA OSP - jest kasa
FESTYN STRAŻACKI NA STADIONIE NARODOWYM
Statystyki
Dzisiaj wizyt: 3
Dzisiaj odsłon: 279
Ogółem wizyt: 6 023
Ogółem odsłon: 693 416

Goście: 1Aktywni użytkownicy: 1
Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.0296