Oficjalna strona Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. dolnośląskiego
Nowa strona 1 zig-zag.prv.pl
Menu strony
Aktualności
Konkursy - Turnieje
Zawody strażackie
Szkolenia i seminaria
Działania ratownicze OSP
KSRG
Szkolenia dla OSP
Oferta handlowa
Galeria zdjęć
Pliki do pobrania
Wyszukiwarka
Linki do stron www
OW ZOSP RP
Skład Zarządu
Uchwały programowe
Regulaminy
Akty prawne
Zadania do wykonania
Kampania sprawozdawcza
Uchwały OW ZOSP RP
Telefony alarmowe

Numer ratowniczy: 112 
Pogotowie ratunkowe: 999
Straż pożarna: 998
Policja: 997
Pogotowie:
- energetyczne: 991
- wodno-kanalizacyjne:
994
- gazowe: 992
Nad wodą: _601-100-100
W górach: _601-100-300

Zegarek
Kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Pogoda
trwa inicjalizacja, prosze czekac,
Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
KONDOLENCJE
KONDOLENCJE

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w wieku 66 lat, na wieczną służbę odszedł wieloletni Prezes jednostki OSP Studniska Dolne - druh Jan Kolbuch.

Druh Jan Kolbuch urodził się w 1956 r. Całe swoje życie związał z aktywną działalnością w Ochotniczej Straży Pożarnej oraz oddziałach Związku OSP RP. Od 1989 roku nieprzerwanie przez 32 lata pełnił funkcję Prezesa OSP w Studniskach Dolnych. W latach 1995 – 2005 był Wiceprezesem Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Sulikowie, w latach 2005-2010 Komendantem Gminnym, a następnie od roku 2011 przez 10 lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Sulikowie. W lutym 2015r. wybrany został na Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zgorzelcu, a w 2018 na Członka Sądu Honorowego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. dolnośląskiego. Z początkiem jego prezesury w 1989r. jednostka OSP Studniska Dolne weszła w nowy etap funkcjonowania – oddano do użytku nową remizę strażacką oraz otrzymała nowy samochód pożarniczy Star 266. W 1995 r. wprowadził jednostkę w nowe realia funkcjonowania w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W 2005 roku z jego inicjatywy jednostka OSP otrzymała sztandar oraz nowy lekki samochód gaśniczy Ford. W 2013r. współorganizował zakup nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego a w kolejnych latach modernizację budynku remizy OSP Studniska Dolne. Kierując pracami Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zgorzelcu współorganizował eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej i Konkursu Plastycznego, Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP oraz zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg. regulaminu CTIF. W trakcie kampanii sprawozdawczo-wyborczej w roku 2021 zakończył piastowanie wszystkich funkcji w OSP i strukturach Związku, a ostatni rok Jego życia wypełniony był zmaganiami z ciężką chorobą.

Za całokształt swojej działalności został odznaczony m.in.: Złotym Znakiem Związku, Medalem Honorowym im. B. Chomicza, Złotym Medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa", Srebrną Odznaką "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej" Srebrnym Medalem "Na Straży" oraz Odznaką Honorową "Zasłużony dla Powiatu Zgorzeleckiego".

Uroczystości pogrzebowe druha Jana Kolbucha, odbędą się w dniu 08 września 2022r. (czwartek) o godz. 14:00 w kościele pw. św. Anny i św. Michała Archanioła w Studniskach Dolnych, gm. Sulików.

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!!!admin, 05-09-2022, odsłon: 955

Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający:

Oferta handlowa

Oferta handlowa

MDP

WUS

                                                              

Zdjęcia remiz OSP

II - Agata Wróblewska

Wystąpili z szeregów

Najczęściej czytane
UWOLNIĆ HISTORIĘ Z KAMIENIA
Konkurs plastyczny Dolny Śląsk - Saksonia
1% PODATKU DLA OSP
1 % DLA OSP - jest kasa
FESTYN STRAŻACKI NA STADIONIE NARODOWYM
Statystyki
Dzisiaj wizyt: 0
Dzisiaj odsłon: 40
Ogółem wizyt: 5 944
Ogółem odsłon: 640 299

Goście: 1Aktywni użytkownicy: 1
Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.0302