Oficjalna strona Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. dolnośląskiego
Nowa strona 1 zig-zag.prv.pl
Menu strony
Aktualności
Konkursy - Turnieje
Zawody strażackie
Szkolenia i seminaria
Działania ratownicze OSP
KSRG
Szkolenia dla OSP
Oferta handlowa
Galeria zdjęć
Pliki do pobrania
Wyszukiwarka
Linki do stron www
OW ZOSP RP
Skład Zarządu
Uchwały programowe
Regulaminy
Akty prawne
Zadania do wykonania
Kampania sprawozdawcza
Uchwały OW ZOSP RP
Telefony alarmowe

Numer ratowniczy: 112 
Pogotowie ratunkowe: 999
Straż pożarna: 998
Policja: 997
Pogotowie:
- energetyczne: 991
- wodno-kanalizacyjne:
994
- gazowe: 992
Nad wodą: _601-100-100
W górach: _601-100-300

Zegarek
Kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Pogoda
trwa inicjalizacja, prosze czekac,
Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Konkursy historyczne
Konkursy historyczne

Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń na konkursy historyczne:
- KONKURS NA PRACE POPULARNONAUKOWE i BADAWCZE DOTYCZĄCE HISTORII POŻARNICTWA
- KONKURS NA PAMIĘTNIKI, WSPOMNIENIA, OPRACOWANIA i RELACJE „Z dziejów Ochotniczych Straży Pożarnych”.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń (wniosków) i prac w ramach konkursów zostaje przedłużony do końca listopada 2020.

 

Informujemy, że tegoroczny OGÓLNOPOLSKI KONKURS KRONIK zostaje przełożony na rok 2021 z uwagi na sytuację epidemiologiczną oraz zgodnie z uchwałą Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP nr 125/24/2020 dot. podjęcia prewencyjnych działań ze względu na zagrożenie epidemiologiczne rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID- 19. 

 Czytaj więcej (kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 27-07-2020, odsłon: 629)
Komisja ds. młodzieży i sportu ZG ZOSP RP obradowała on-line
Komisja ds. młodzieży i sportu ZG ZOSP RP obradowała on-line

Informujemy, że po raz drugi w czasie panowania pandemii Covid-19 w dniu 20 lipca br. odbyło się posiedzenie Komisji ds. młodzieży i sportu Zarządu Głównego ZOSP RP zrealizowane w formie on-line za pośrednictwem Google Meet. Najważniejszym punktem posiedzenia było nawiązanie połączenia z remizą OSP Ruszów w woj. dolnośląskim i zaproszenie przez przewodniczącą komisji dh Teresę Tiszbierek wiceprezes ZG do udziału w niej członków młodzieżowej drużyny pożarniczej przy OSP Ruszów wraz z opiekunami Rafałem Mesjaszem i Anetą Dobrzańską – zwycięzcami XI edycji Konkursu „Najlepsi z Najlepszych” na wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna oraz prezesem OSP dh Januszem Drosiem.

http://www.zosprp.pl/?q=content/xi-konkurs-najlepsi-z-najlepszych-na-wzo...

 

Czytaj więcej na stronie ZG: http://www.zosprp.pl/?q=content/komisja-ds-mlodziezy-i-sportu-zg-zosp-rp-obradowala-online(kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 27-07-2020)
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy Pożarom” 2020 - rozstrzygnięty
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy Pożarom” 2020 - rozstrzygnięty

Ogólnopolski Konkur Plastyczny "Zapobiegajmy Pożarom" 2020 w Zarządzie Głwónym został rozstrzygnięty. 

 

II miejsce w III grupie (klasy IV-VI) zajęła:
Natalia Paluch
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Maratończyków Polskich w Miłoszycach, woj. dolnośląskie.
Opiekun: Elżbieta Wojtowicz
 
Serdecznie gratulujemy !!!
 


(kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 16-03-2020)
XI Konkurs „Najlepsi z Najlepszych” na wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna
XI Konkurs „Najlepsi z Najlepszych” na wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna

Zwyciężczynią XI Konkursu została Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP Ruszów, woj. dolnośląskie, a tytuł najlepszych Opiekunów otrzymali Rafał Mesjasz i Aneta Dobrzańska.

 

Ponadto Jury wyróżniło:

- Młodzieżową Drużynę Pożarniczą przy OSP Samborowice, woj. śląskie
Opiekun: Roman Pośpiech.

Serdecznie gratulujemy!(kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 16-03-2020)
XI Konkurs dla MDP "Najlepsi z Najlepszych"
XI Konkurs dla MDP

Informujemy, że ZOSP RP w Warszawie do końca lutego przyjmujemy zgłoszenia Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych do Ogólnopolskiego Konkursu "Najlepsi z Najlepszych" na Wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna.

 

Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z regulaminem konkursu. Do konkursu mogą przystąpić drużyny, które zrealizowały przynajmniej jeden z celów z każdego z wymienionych w regulaminie kryteriów.

 

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.zosprp.pl/?q=content/xi-konkurs-dla-mdp-najlepsi-z-najlepszych-termin-przeslania-zgloszen-do-29022020-roku(kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 18-02-2020)
Stanowisko ZOSP RP w sprawie OTWP
Stanowisko ZOSP RP w sprawie OTWP

W związku z rozpoczęciem kolejnej edycji OTWP „Młodzież zapobiega pożarom” w roku 2020 oraz stanowiskiem Przewodniczącej Komisji ds. młodzieży i sportu ZG ZOSP RP wynikającym ze zmiany ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (tekst jedn.: Dz.U. z 2019 r., poz. 1148) wygaszającym działalność szkół gimnazjalnych informujemy, że turniej w roku 2020 odbędzie się zgodnie z dotychczas obowiązującym Regulaminem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.(kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 09-01-2020)
Floriany 2020
Floriany 2020

Zgłoszenia do Konkursu FLORIANY mogą wysyłać OSP, które w latach 2018-2019 zrealizowały prospołeczne inicjatywy podnoszące jakość życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integrujące i przeciwdziałające wykluczeniu, wspierające rozwój i aktywizację lokalnych środowisk. Inicjatywy mogą być realizowane samodzielnie lub wspólnie z partnerami: samorządem, organizacjami pozarządowymi, stowarzyszeniami i placówkami oświatowymi.

 

Zgłoszenia można wysyłać do 15 marca na adres Związku OSP RP. Kapituła konkursowa, której przewodniczy prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemar Pawlak, a w jej składzie zasiadają m. in. Jerzy Owsiak i Czesław Lang, wyłoni inicjatywy nominowane do FLORIANA 2020, a podczas gali finałowej 9 maja 2020 zostaną ogłoszeni zdobywcy FLORIANÓW zwanych strażackimi Oscarami.Czytaj więcej (kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 08-01-2020, odsłon: 684)
Stanowisko ZOSP RP w sprawie konkursu plastycznego
Stanowisko ZOSP RP w sprawie konkursu plastycznego

Stanowisko ZOSP RP w sprawie konkursu plastycznego "Zapobiegajmy Pożarom"  odnośnie grup wiekowych.(kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 22-11-2019)
Konkursy historyczne
Konkursy historyczne

Spotkanie laureatów XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Kronik, XXVI Konkursu na pamiętniki, wspomnienia, opracowania i relacje ,,Z dziejów Ochotniczych Straży Pożarnych”, XIV Konkursu na prace popularnonaukowe i badawcze dotyczące historii pożarnictwa odbędzie się w dniach 21-22 września 2019 r w Olsztynie.

 

 Czytaj więcej (kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 25-07-2019, odsłon: 918)
Wyniki 42. finału centralnego OTWP
Wyniki 42. finału centralnego OTWP

W dniach 31 maja – 2 czerwca 2019 r. w Złotym Potoku (powiat częstochowski, województw śląskie) odbył się 42 Finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do finału krajowego zakwalifikowali się zwycięzcy eliminacji wojewódzkich w trzech grupach wiekowych razem 96 uczestników oraz 1 zwycięzca finału krajowego z ubiegłego roku.

 

 

 Czytaj więcej (kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 10-06-2019, odsłon: 1637)
FLORIANY 2019
FLORIANY 2019

Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY 2019 zbliża się do finałowego rozstrzygnięcia. Do elitarnej grupy najlepszych i najciekawszych projektów z 256 zgłoszonych w kategoriach I-XI nominowano 49 projektów zrealizowanych przez OSP samodzielnie i wraz z partnerami. W tym gronie są zwycięzcy prestiżowych strażackich Oscarów, których poznamy na Gali Finałowej 18 maja 2019 r. W kategorii specjalnej „Ratujemy i Uczymy Ratować” przebiegającej według odrębnych reguł, patron kategorii - Fundacja WOŚP wyłoniła już 12 zwycięzców.Czytaj więcej (kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 07-05-2019, odsłon: 936)
OTWP - wyniki
OTWP - wyniki

42. Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom” pod honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty odbyły się 25 kwietnia 2019 r. w Regionalnym Centrum Sportowym w Lubinie. Uczestnicy OTWP pod okiem profesjonalnych instruktorów uczestniczyli w strzeleckich zawodach z karabinku i KBKS-u o puchar Prezydenta Miasta Lubina. 

Dwa pierwsze miejsca z każdej grupy reprezentują Oddział Wojewódzki ZOSP RP woj. dolnośląskie na 42. Eliminacjach Centralnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które odbędą się w dniach 31.05.-02.06.2018 r. w Zespole Szkół im Władyslawa Szafera w Złotym Potoku, woj. śląskie. 

 

>>>WYNIKI<<<

 

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom zajętych miejsc. Życzymy wszystkim dalszych sukcesów.(kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 29-04-2019)
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

42. eliminacje wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” zostaną przeprowadzone w dniu 25 kwietnia 2019 r. w Regionalnym Centrum Sportowym w Lubinie przy ulicy Odrodzenia 28 b.

Uczestnicy eliminacji w ramach atrakcji przebiegu Turnieju będą mogli wystartować w zawodach strzeleckich pod nadzorem profesjonalnych instruktorów o puchar Prezydenta Miasta Lubina.(kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 19-04-2019)
Konkurs plastyczny Dolny Śląsk-Saksonia

Konkurs plastyczny Dolny Śląsk-Saksonia został przeprowadzony w terminie 15-16 marca 2019 r. w Dreźnie. Wyniki konkursu zawiera tabela poniżej:

 Czytaj więcej (kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 19-04-2019, odsłon: 1431)
Konkurs plastyczny
Konkurs plastyczny

Wojewódzki konkurs plastyczny pod hasłem „Zapobiegajmy pożarom” został przeprowadzony we Wrocławiu w dniach 21-22.01.2019 r. Komisja dokonała oceny nadesłanych prac. Na konkurs wpłynęło 123 prace plastyczne z 7 powiatów,  z których na finał krajowy zakwalifikowano prace i wysłano na eliminacje krajowe do ZOSP RP w Warszawie:Czytaj więcej (kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 19-04-2019, odsłon: 1578)

Oferta handlowa

Oferta handlowa

MDP

WUS

                                                              

Zdjęcia remiz OSP

II - Karolina Jaworska

Wystąpili z szeregów

Najczęściej czytane
UWOLNIĆ HISTORIĘ Z KAMIENIA
Konkurs plastyczny Dolny Śląsk - Saksonia
1% PODATKU DLA OSP
1 % DLA OSP - jest kasa
FESTYN STRAŻACKI NA STADIONIE NARODOWYM
Statystyki
Dzisiaj wizyt: 0
Dzisiaj odsłon: 216
Ogółem wizyt: 198
Ogółem odsłon: 74 732

Goście: 1Aktywni użytkownicy: 1
Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.0255