Oficjalna strona Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. dolnośląskiego
Nowa strona 1 zig-zag.prv.pl
Menu strony
Aktualności
Konkursy - Turnieje
Zawody strażackie
Szkolenia i seminaria
Działania ratownicze OSP
KSRG
Szkolenia dla OSP
Oferta handlowa
Galeria zdjęć
Pliki do pobrania
Kontakt
Wyszukiwarka
Linki do stron www
Skład Zarządu
Biuro OW ZOSP RP
Uchwały programowe
Regulaminy
Akty prawne
Zadania do wykonania
Kampania sprawozdawcza
Telefony alarmowe

Numer ratowniczy: 112 
Pogotowie ratunkowe: 999
Straż pożarna: 998
Policja: 997
Pogotowie:
- energetyczne: 991
- wodno-kanalizacyjne:
994
- gazowe: 992
Nad wodą: _601-100-100
W górach: _601-100-300

Zegarek
Kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Pogoda
trwa inicjalizacja, prosze czekac,
Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
70 LAT W TRZEBIESZOWICACH
70 LAT W TRZEBIESZOWICACH

13 grudnia 2015 r. o 12.00 Mszą Św. rozpoczynają się uroczystości z okazji 70-cio lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieszowicach gmina Lądek Zdr., powiat kłodzki.

Dalsza część uroczystości będzie miała miejsce na dziedzińcu zamku  na skale (z V wieku) nad Białą Lądecką. Tutaj nastąpi długo oczekiwany moment, moment przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Samochód został sfinansowany ze środków Urzędu Miasta i Gminy Lądek-Zdrój, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Budżetu Województwa Dolnośląskiego, Komendy Głównej PSP a za pośrednictwem Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, firm ubezpieczeniowych.

Gratulacje i najserdeczniejsze życzenia strażakom i weteranom, sukcesów w pracy społecznej a także zdrowia. Mieszkańcom Trzebieszowic gratulujemy, że mogą czuć się bezpieczni za sprawą miejscowych strażaków ochotników.

łab.(dodano: 12-12-2015)
SZKOLENIE PO NOWEMU
SZKOLENIE PO NOWEMU

Dwudziestego  listopada 2015 r. na stronie KG PSP opublikowano nowe zasady organizacji szkoleń członków OSP biorących udział w działaniach ratowniczych oraz programy szkolenia:

    - Strażaków Ratowników,

    - Kierowców-Konserwatorów,

    - Kierujących Działaniem Ratowniczym,

    - Naczelników OSP,

    - Komendantów Gminnych ZOSP RP.

Zasady oraz programy można pobrać ze strony >>>>>

http://www.straz.gov.pl/panstwowa_straz_pozarna/Zasady_Organizacji_Szkolen_OSP

łab.

 (kategoria: Szkolenia członków OSP, dodano: 07-12-2015)
Zmarł Florian Gregor
Zmarł Florian Gregor

Zmarł Florian Gregor wieloletni Prezes OSP w Brochocine, członek ZOG ZOSP RP Zagrodno, pow. Złotoryja. 

Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się Mszą Świętą w Kościele w Brochocinie 9 grudnia 2015 roku (środa) o godz 12:00.

Cześć jego pamięci.

Tomasz Stanowski

Prezes OSP w Brochocinie(dodano: 08-12-2015)
TIMBER SPORT - MISTRZOSTWA ŚWIATA
TIMBER SPORT - MISTRZOSTWA ŚWIATA

W sobotę 14 listopada rozgrywano zawody indywidualne trwały do późnych godzin i zakończyły się około północy. Mistrzem Świata STIHL TIMBERSPORTS® Series 2015 został Jason Wynyard z Nowej Zelandii, który obronił zeszłoroczny tytuł. Drugie miejsce Christophe Geissler ze Szwajcarii, trzecie miejsce - Brayden Meyer z Australii. Polski reprezentant Arkadiusz Drozdek zajął dziewiąte miejsce, do finału zabrakło 1 punktu.

łab.

 

W piątek (13 listopada) na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich reprezentanci z 20 państw walczyli o tytuł drużynowego Mistrza Świata w cięciu i rąbaniu drewna. Nasza reprezentacja to strażacy ochotnicy niestety w ćwierć finale przegrali z reprezentacją USA i nie przeszli do półfinału. Mistrzem świata po raz kolejny została Australia, kolejne miejsca Nowa Zelandia, USA i Kanada. W sobotę 12 zawodników będzie rywalizować o tytuł indywidualnego Mistrza Świata.

łab.

Pierwsze Mistrzostwa Polski STIHL® TIMBERSPORTS® Series rozegrane zostały w roku 2003 w Choczni koło Wadowic. Kolejnymi arenami Mistrzostw Polski były: nadmorski Rewal, Morzyczyn nad jeziorem Miedwie, Kruszwica, Ostróda. Od samego początku zawody są organizowane wspólnie z firmą STIHL, a zawodnicy są członkami OSP. Strażacy ochotnicy na zawodach międzynarodowych osiągali dobre wyniki co przyczyniło się do przyznania nam organizacji mistrzostw świata w 2015 roku. Krzysztof Majewski (OSP Rokitki, gm. Chojnów) należy do czołowych zawodników w kraju.

Zapraszamy na zawody do Poznania.

TERMINARZ STIHL® TIMBERSPORTS® 2015(kategoria: Zawody strażackie, dodano: 12-11-2015)
WOLNE DOTACJE
WOLNE  DOTACJE

Informujemy, że

posiadamy środki finansowe

(dotacje) na dopłaty

 do zakupu hełmów.

Aby otrzymać dotację 

należy złożyć wniosek,

- druk na stronie>>  http://www.wroclaw.zosprp.pl/pliki,dotacje_z_firm_

ubezpieczeniowych,32,1,wniosek_o_dofinansowanie_z_fub_2,592.html

 oraz zamówienie

- druk na stronie>>> http://www.wroclaw.zosprp.pl/pliki,wnioski_

drukow_zamowien,12,1,zamowienie_na_helmy_2014,542.html

 

 

Informacji w sprawie udziela Pani Mariola Kramarz-Kosior

tel. 71/788 23 40 lub 71/788 23 41, 699 954 754.

 

łab.

 (dodano: 22-06-2015)
Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

 

polskie święto państwowe obchodzone dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). We Wrocławiu najważniejszym elementem obchodów święta jest parada w Rynku, wrocławianie całymi rodzinami spotykają się w centrum miasta, by oddać hołd bohaterom walk o odzyskanie niepodległości. Strażacy biorą udział w pochodach wielu pełni służbę zabezpieczenia uroczystości. Foto z Jelcza Laskowic wykonał G. Wojtowicz.

łab.(dodano: 11-11-2015)
NAGRODA DLA MDP
NAGRODA DLA MDP

 

Zarząd Miejsko Gminny ZOSP RP w Węglińcu w nagrodę dla członków MDP z OSP Czerwona Woda, Węgliniec, Ruszów oraz

Niemieckiej młodzieży z Horki i Kodersdorfu zorganizował wycieczkę do Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach. Duże zainteresowanie młodzieży wzbudził  samochód pożarniczy marki BEDFORD, który jeszcze nie tak dawno gasił pożary lasu  w Nadleśnictwie Ruszów. A, że Węgliniec i Horka „koleją stoi” więc w drodze powrotnej młodzież zwiedziła parowozownię w Wolsztynie.

Opr. łab na podstawie relacji W. Błauciak i J. Droś(dodano: 09-11-2015)
NARADA DLA PREZESÓW
NARADA DLA PREZESÓW

Naradę otworzył Henryk Leśków wiceprezes ZOW ZOSP RP we Wrocławiu, który poinformowała zebranych o zbliżającej się kampani sprawozdawczo-wyborczej w Oddziałach Związku OSP RP i OSP. A. Łabentowicz (dyrektor ZW ZOSP RP) omawiał sprawy z finansowaniem OSP a bardzo ważnym tematem były sprawy związane z ochroną danych osobowy wykorzystywanych w naszej pracy. W naradzie uczestniczyło 46-ciu prezesów ZOG, OSP i naczelników OSP.

 

Zapraszamy Prezesów ZOG ZOSP RP i Prezesów OSP z powiatów: Jelenia Góra, Zgorzelec, Lwówek, Lubań, Bolesławiec na naradę. Narada odbędzie się 6.11.2015 r. (piątek) o godz. 11.00 w OSP Piechowice ul. Szkolna 4, gmina Piechowice, pow. Jelenia Góra.

Jak dojechać, link do mapy>>>> http://mapa.targeo.pl/OSP__PIECHOWICE,17,15.5954263,50.8507103

Informacji w sprawie narady udziela Pani Magdalena Ozymko

tel.71/788 23 40, 788 23 41.    

łab.                                                             Czytaj więcej (dodano: 28-10-2015, odsłon: 916)
WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
WSZYSTKICH  ŚWIĘTYCH

1 listopada- Wszystkich Świętych, uroczystość chrześcijańska. W tym dniu odwiedzamy cmentarze, aby zapalić znicze i pomodlić się na grobach. Tak okazujemy cześć i szacunek zmarłym, wspominamy osoby bliskie i ludzi, którzy służyli  drugiemu człowiekowi - strażakom. Bezinteresowna praca dla drugiego człowieka to cecha każdego strażaka. Pamiętajmy o naszych kolegach, zapalmy symboliczną lampkę na grobach tych którzy odeszli na wieczną służbę.

łab.(dodano: 31-10-2015)
VAT 23% NA WYROBY DLA STRAŻY
VAT  23% NA WYROBY DLA STRAŻY

Informuję, że  zgodnie z art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2015 r. poz. 605) w art. 41 ustawy o VAT uchylony został ust. 10, w oparciu o który do towarów wymienionych w poz. 129-134 załącznika nr 3 do ustawy, dla jednostek ochrony przeciwpożarowej, przeznaczonych na cele ochrony przeciwpożarowej, stosuje się dotąd 8% stawkę VAT. Zgodnie z art. 13 ustawy nowelizacyjnej art. 1 pkt 3 wchodzi w życie od 1 stycznia 2016 r. Z tą datą wejdzie stawka 23% VAT na wyroby dla jednostek ochrony przeciwpożarowej, przeznaczonych na cele ochrony przeciwpożarowej.           

                                                         Krzysztof M. Miazga adwokat

Warszawa, dnia 19 października 2015 r.(dodano: 20-10-2015)
DOSKONALĄ UMIEJĘTNOŚCI
DOSKONALĄ UMIEJĘTNOŚCI

Strażacy z OSP w Rogowie Sobóckim podnosili swoje umiejętności. Strażacy OSP i PSP wspólnymi siłami przećwiczyli zasady dokonywania dostępu do poszkodowanych. Do swoich prac użyli dwa zestawy hydrauliczne.

Jeżeli jesteś zainteresowany, więcej przeczytasz na stronie >>>>>> http://strazacki.pl/relacje/sobotka-cwiczenia-strazakow-z-ratownictwa-technicznego

info i zdjęcie ze strony internetowej opr. łab.(dodano: 24-10-2015)
70 LAT OSP BOGUSZÓW
70 LAT OSP BOGUSZÓW

Boguszowska straż zawsze była wierna humanitarnym zasadom niesienia pomocy bliźnim. Przez długie lata wielu jej członków – obywateli Boguszowa, z ogromną pasją, oddaniem nie szczędziło zdrowia i własnego czasu w walce z pożarami, klęskami żywiołowymi czy ich skutkami.

Napisał na wstępie publikacji Ryszard Piwiński, prezes OSP Boguszów.

Wydawnictwo zawiera dzieje OSP Boguszów od 1945 roku, 70 lat działalności. Gratulujemy wspaniałych osiągnięć i interesującej publikacji.

łab.(dodano: 15-10-2015)
NIE DZWOŃ ZA KIEROWNICĄ
NIE DZWOŃ ZA KIEROWNICĄ

Jedziesz nie dzwoń, dzwonisz nie jedź.

Widząc konsekwencje nieuwagi, zdajemy sobie sprawę, jak często narażamy w podobnej sytuacji własne życie.Siedmiu na dziesięciu kierowców przyznaje, że w trakcie prowadzenia samochodu, używa telefonu komórkowego.

Akcja filmu rozgrywa się na podmiejskim osiedlu,  pokazuje, jak jedno zerknięcie na telefon może zmienić spokojny dzień w dramat.

Chłopiec wybiera się na przejażdżkę rowerem, jego sąsiadka podlewa trawnik, mężczyzna wraca do domu rozmawiając z żoną o obiedzie. Z naprzeciwka nadjeżdża matka, która sprawdza w swoim smartfonie, czy pod zdjęciem córeczki, pojawiły się jakieś komentarze.

Jedno zerknięcie wystarczy, aby doprowadzić do tragedii.

Zobacz film >>>> http://dzieci.pl/kat,1033939,title,Zaden-post-nie-jest-wart-zycia,wid,17734657,wiadomosc.html

 

opr. łab na podstawie materiału ze strony http://dzieci.pl/kat,1033939,title,Zaden-post-nie-jest-wart-zycia,wid,17734657,wiadomosc.html?_ticrsn=3&smgputicaid=6154d7

 (dodano: 28-07-2015)
POLANICA ZAPRASZA
POLANICA ZAPRASZA

W niedzielę 18 października 2015 r. o godzinie 12.00 w Teatrze Zdrojowym im. Mieczysławy Ćwiklińskiej odbędzie się XIX regionalne spotkanie zespołów artystycznych Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Zapraszamy na koncert w Hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II do Polanicy ul. Parkowa 2.

łab.(dodano: 12-10-2015)
BĘDZIE SIĘ DZIAŁO
BĘDZIE  SIĘ DZIAŁO

 

 

 

 

 

10 PAŹDZIERNIKA - sobota

   

Godz. 13.00 - Rynek w Boguszowie, pow.Wałbrzych

           Obchody 70-cio lecia OSP Boguszów, wręczenie  

           nowego sztandaru, przekazanie do eksploatacji

           nowego samochodu ratowniczego.

 

    Godz. 15.30 – plac przed remizą OSP Chrząstawa Wielka,

            pow Wrocław.

            przekazanie do eksploatacji nowego samochodu  

            ratowniczego i remizy po modernizacji.

 

         11 PAŹDZIERNIKA - niedziela

    Godz. 13.30 – Biskupice Oławskie, pow. Oława

           przekazanie do eksploatacji nowego samochodu  

           ratowniczego.

 

    Godz. 14.00 – boisko sportowe w Kostomłotach, pow. Środa Śl.

           powiatowe zawody sportowo-pożarnicze OSP i MDP.

łab.(dodano: 10-10-2015)
Oferta handlowa

Oferta handlowa

Do pobrania plik z prezentacją programu "Dolny Śląsk Bezpieczna Wieś"

MDP

Zdjęcia remiz OSP

IX m-ce Lena Heinrich

Wystąpili z szeregów

Najczęściej czytane
UWOLNIĆ HISTORIĘ Z KAMIENIA
Konkurs plastyczny Dolny Śląsk - Saksonia
1% PODATKU DLA OSP
1 % DLA OSP - jest kasa
FESTYN STRAŻACKI NA STADIONIE NARODOWYM
Statystyki
Dzisiaj wizyt: 0
Dzisiaj odsłon: 0
Ogółem wizyt: 19 609
Ogółem odsłon: 47 578

Goście: 0Aktywni użytkownicy: 1
Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.3384