Oficjalna strona Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. dolnośląskiego
Nowa strona 1 zig-zag.prv.pl
Menu strony
Aktualności
Konkursy - Turnieje
Zawody strażackie
Szkolenia i seminaria
Działania ratownicze OSP
KSRG
Szkolenia dla OSP
Oferta handlowa
Galeria zdjęć
Pliki do pobrania
Kontakt
Wyszukiwarka
Linki do stron www
Skład Zarządu
Biuro OW ZOSP RP
Uchwały programowe
Regulaminy
Akty prawne
Zadania do wykonania
Kampania sprawozdawcza
Uchwały OW ZOSP RP
Telefony alarmowe

Numer ratowniczy: 112 
Pogotowie ratunkowe: 999
Straż pożarna: 998
Policja: 997
Pogotowie:
- energetyczne: 991
- wodno-kanalizacyjne:
994
- gazowe: 992
Nad wodą: _601-100-100
W górach: _601-100-300

Zegarek
Kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Pogoda
trwa inicjalizacja, prosze czekac,
Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Krajowa Sekcja Pożarnictwa o ustawie modernizacyjnej
Krajowa Sekcja Pożarnictwa o ustawie modernizacyjnej

Przedstawiamy treść opinii Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ SOLIDARNOŚĆ w sprawie Ustawy Modernizacyjnej na lata 2017-2020. W niej znajdziecie wiele uwag dotyczących zbyt małych podwyżek dla strażaków, czy też przeniesienie znacznych środków z Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego na Państwową Straż Pożarną. 

Cytat >>>> „Jednoski Ratowniczo-Gaśnicze PSP w roku ubiegłym brały udział w akcjach średnio 739 razy, kiedy jednostki OSP w systemie KSRG ok. 26 razy rocznie, zaś jednostki spoza systemu około  8 razy w roku (średnio).”

„Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” uważa, że należy przywrócić zasady szybszego (wcześniejszego) przekazywania sprzętu pożarniczego z jednostek PSP (po 10 latach eksploatacji) do jednostek OSP ponieważ to w Państwowej Straży Pożarnej potrzebny jest sprzęt, który wytrzyma obciążenie blisko 740 zdarzeniami w ciągu roku. W przypadku większości jednostek OSP roczne obciążenie mieści się w granicach 25 – 50 zdarzeń. Kupowanie nowych samochodów gaśniczych lub specjalistycznych za kwotę min. 800.000,- zł, z którychkorzysta się do 50 razy rocznie mija się jakąkolwiek logiką ekonomiczną.  W tych przypadkach samochody o przebiegu ok. 30.000 km i wieku 9-10 lat są optymalnym rozwiązaniem. Podobnie, należałoby przywrócić zasadę przekazywania ubrań specjalnych i innych elementów indywidualnej ochrony z PSP do OSP po określonym czasie (2-3 lata) używania w PSP.”

 

Przeczytaj całość na stronie >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> https://remiza.com.pl/krajowa-sekcja-pozarnictwa-opublikowala-opinie-dot-ustawy-modernizacyjnej/

 

zdjęcie i publikowane wyżej fragmenty informacji pochodzą ze strony https://remiza.com.pl/krajowa-sekcja-pozarnictwa-opublikowala-opinie-dot-ustawy-modernizacyjnej/(dodano: 07-07-2016)
70 LAT OSP MYSŁÓW
70 LAT OSP MYSŁÓW

W niedzielę 14 sierpnia o 15.00 będą rozegrane zawody OSP gminny Bolków. O godzinie 17 OSP Mysłów (gmina Bolków, pow. jaworski) będzie świętować 70-cio lecie działalności. Po części oficjalnej rozpocznie się blok imprez towarzyszących a będą to pokazy ratownictwa medycznego, musztry, udzielania pierwszej pomocy, występy artystyczne i zabawa pod gwiazdami do białego rana. Około godziny  22 planowany jest pokaz sztucznych ogni.

Najlepsze życzenia z okazji jubileuszu.

łab.(dodano: 12-08-2016)
JUBILEUSZ 70-cio LECIA
JUBILEUSZ 70-cio LECIA

13 sierpnia o 13.00 Mszą Św. rozpoczynają się uroczystości z okazji 70-cio lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokołowcu gmina Świerzawa, powiat złotoryjski. Dalsza część uroczystości będzie miała miejsce w świetlicy wiejskiej.

Gratulacje i najserdeczniejsze życzenia strażakom i weteranom, sukcesów w pracy społecznej a także dużo zdrowia. Mieszkańcom Sokołowca gratulujemy, że mogą czuć się bezpieczni za sprawą miejscowych strażaków ochotników.

łab.(dodano: 12-08-2016)
JEST KASA DLA OSP
JEST KASA DLA OSP

W czwartek 4 sierpnia br. o godz. 13:00 w siedzibie WFOŚiGW we Wrocławiu odbędzie się podpisanie porozumienia pomiędzy WFOŚiGW a Oddziałem Wojewódzkim Związku OSP RP o współpracy w zakresie wspierania OSP w zakupie pojazdów ratowniczych. Prezesi OSP otrzymają promesy stwierdzające fakt przyznania dotacji.

Ten tak ważny dla strażaków ochotników dokument podpiszą:
- Aleksander Marek Skorupa, Prezes

    Zarządu WFOŚiGW  we Wrocławiu
- Jerzy Ignaszak, z-ca Prezesa Zarządu WFOŚiGW 
 
- Wacław Dziendziel, Prezes Zarządu, Oddziału 
Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Dolnośląskiego.

W spotkaniu wezmą udziałCzytaj więcej (dodano: 03-08-2016, odsłon: 1363)
STRAŻACY OSP PRZEMKÓW URATOWALI
STRAŻACY OSP PRZEMKÓW URATOWALI

Jeden z ochotników w aparacie tlenowym wszedł do kanału i odnalazł jednego szczeniaka. Drugiego odnaleziono w pionie między kondygnacjami. Akcja wydobywania szczeniaków z kanalizacji trwała blisko pięć godzin.

Cały materiał na stronie>>> http://glogow.naszemiasto.pl/artykul/strazacy-z-przemkowa-uratowali-szczeniaki-ktore-wpadly-do,3808956,artgal,t,id,tm.html

łab.(dodano: 29-07-2016)
ATAK TERRORYSTÓW - JAK SIĘ ZACHOWAĆ
ATAK TERRORYSTÓW - JAK SIĘ ZACHOWAĆ

 

Coraz częściej mamy do czynienia z takimi zdarzeniami, jak piątkowe w Monachium.

Kiedy jesteśmy świadkami strzelaniny, a nie mamy się gdzie schować, połóżmy się na ziemi i nie ruszajmy, by nie przyciągać uwagi osoby strzelającej do tłumu - mówi PAP dr Krzysztof Karolczak, ekspert ds. terroryzmu.

Całość na stronie >>> http://gosc.pl/doc/3317398.Jak-zachowac-sie-w-razie-ataku-terrorystow

foto: Tomasz Gołąb Foto/ Gość

łab.(dodano: 24-07-2016)
STANOWISKO ZWIĄZKU OSP RP
STANOWISKO  ZWIĄZKU OSP RP

Stanowisko Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP do Opinii Krajowej Sekcji NSZZ Solidarność do projektu ustawy "Program modernizacji Policji, SG, PSP i BOR" w latach 2017-2020. 

 

Czytaj tutaj 

łab.      (dodano: 20-07-2016)
KOLARZE NA START
KOLARZE NA START

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP zaprasza wszystkich chętnych strażaków ochotników do wzięcia udziału w Mistrzostwach Polski Ochotniczych Straży Pożarnych w maratonie rowerowym o Puchar Prezesa Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Szczegóły na stronie >>>>>>>>>> http://www.zosprp.pl/?q=content/mistrzostwa-polski-osp-w-maratonie-rowerowym-o-puchar-prezesa-zarzadu-glownego-zosp

łab.(dodano: 20-07-2016)
KONKURS - POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA
KONKURS - POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA

18 lipca o godzinie 13.00 Pan Cezary Przybylski – Marszałek i Pani Ewa Mańkowska Konkurs – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego wręczyli dla przedstawicieli samorządów lokalnych i OSP dokument potwierdzający przyznanie środków finansowych. Konkurs ma na celu modernizację zaplecza technicznego podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne. Na jego realizację zabezpieczono środki w wysokości 1 miliona złotych.

Wykaz gmin, którym udziela się pomocy finansowej na stronie >>>>

http://www.umwd.dolnyslask.pl/bezpieczenstwo/aktualnosci-bezpieczenstwo/artykul/konkurs-poprawa-bezpieczenstwa-w-wojewodztwie-dolnoslaskim-w-roku-2016-rozstrzygniety/

łab.(dodano: 18-07-2016)
STRAŻACKA SPECKOMISJA W CZARNYM BORZE
STRAŻACKA SPECKOMISJA W CZARNYM BORZE

Wydawało się, że spór wójta ze strażakami powoli zmierza ku końcowi. Okazuje się jednak, że wciąż kilka  jednostek nie podpisało umów na dotacje. Choć mamy już czerwiec, tylko OSP Witków i Borówno takimi dokumentami dysponują i mają pieniądze na koncie.

Pisze Paweł Wyszkowski, cały tekst na stronie >> http://osp.czarnybor.pl/mediacje/strazacka-speckomisja-rti.jpg

 

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Strażaka oraz Dni Ochrony Przeciwpożarowej została przeprowadzona tradycyjna zbiórka wolnych datków do puszek ...  więcej na stronie>>>>

http://rti24.pl/rozne/zbiorka-dla-strazakow-podziekowania/10126

łab.(dodano: 13-07-2016)
KRONIKI - KONKURS
KRONIKI - KONKURS

Kronikarze, ludzie dokumentujący wydarzenia które towarzyszą w życiu każdego z nas, opisują wiele ciekawych inicjatyw społecznych. Związek OSP RP organizuje konkurs kronik, które należy przesłać do ZG ZOSP RP do końca sierpnia 2016 roku. W konkursie mogą wziąć kroniki OSP, MDP i Oddziałów Związku OSP RP naszego województwa. Regulamin oraz karty zgłoszenia zainteresowani mogą otrzymać dzwoniąc do Pani Magdaleny Ozymko nr tel. 71/788 23 40, 71/788 23 41, 699 954 754.

Kontakt pocztą elektroniczną >>>>>>>>

wrocław@zosprp.pl

łab.(dodano: 02-07-2016)
Konkurs "Poprawa Bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim
Konkurs

W dniu 28 czerwca 2016 r. Sejmik Województwa Dolnośląskiego uchwałą nr XXIII/693/16 przyznał dofinansowanie gminom w ramach konkursu "Poprawa Bezpieczeństwa w roku 2016".

Wykaz gmin, którym udziela się pomocy finansowej na stronie >>>>

http://www.umwd.dolnyslask.pl/bezpieczenstwo/aktualnosci-bezpieczenstwo/artykul/konkurs-poprawa-bezpieczenstwa-w-wojewodztwie-dolnoslaskim-w-roku-2016-rozstrzygniety/

łab.(dodano: 30-06-2016)
ZAWODY POWIATOWE MDP

W niedzielę 25 czerwca 2016 roku na boisku sportowym w Miedzianej rozegrane zostały II Powiatowe Zawody MDP wg regulaminu CTIF, powiatu zgorzeleckiego.
Relacja z zawodów na stronie>>>>>>>>>>
http://sulikow.pl/na-skroty/aktualnosci/a_848,relacja-z-ii-powiatowych-zawodow-mlodziezowych-druzyn-pozarniczych-w-miedzianej

 (dodano: 06-07-2016)
NA BIWAKU FAJNIE JEST
NA BIWAKU FAJNIE JEST

ZOW ZOSP RP we Wrocławiu zorganizował biwak dla uczestników wojewódzkich zawodów MDP. Namiotowe miasteczko powstało na terenie rekreacyjnym OSP Grębocice w którym zamieszkało 76 dziewcząt i chłopców. Młodzież przed zawodami trenowała na pięknie położonym stadionie miejscowego gimnazjum. Uczestnicy biwaku zwiedzali Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu, które powstało pod koniec XII wieku. Przy głównym ołtarzu znajduje się cudowna figura Matki Boskiej Grodowieckiej. Rzeźba mierzy około 100 cm wysokości. Można w niej odnaleźć późnogotyckie cechy. Powstała w 1590 r., autor pozostaje nieznany. Ciekawostką jest, że Matka Boska została przedstawiona jako dziecko.  Historię sanktuarium opowiadał proboszcz ks. Mariusz Kołodziej. A wieczorem, wieczorem były kiełbaski z grila, które przygotował D. Czajkowski i M. Żentel (prezes i naczelnik OSP). Miejscowa OSP była organizatorem „dyskoteki pod gwiazdami”. Uczestnicy biwaku stwierdzili, było super.

łab.(dodano: 25-06-2016)
WOJEWÓDZKIE ZAWODY MDP
WOJEWÓDZKIE ZAWODY MDP

Wojewódzkie zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zostały rozegrane 19.06.2016 r. ( niedziela ) na stadionie sportowym w Grębocicach. Rozegrano dwie konkurencje:  

- ćwiczenie bojowe,

- sztafeta pożarnicza 

Klasyfikacja generalna:

     dziewcząt

1.

OSP Lubnów

1022,92

 pkt.

2.

OSP Proboszczów

1016,21

 pkt.

3.

OSP Trzebnice

1007,50

 pkt.

4.

OSP Niedźwiedzice

1000,15

 pkt.

5.

OSP Rzeczyca

999,84

 pkt.

6.

OSP Miedziana

998,93

 pkt.

7.

OSP Lewin Kłodzki

983,53

 pkt.

8.

OSP Tomaszaów Bol.

965,85

 pkt.

9.

Granowice

862,00

 pkt.

    

      chłopców

1.

OSP Szklary Dolne

1052,25

 pkt.

2.

OSP Rokitki

1046,50

 pkt.

3.

OSP Tomaszaów Bol.

1023,90

 pkt.

4.

OSP Pielgrzymka

1014,25

 pkt.

5.

OSP Studniska Dln.

1008,65

 pkt.

6.

OSP Ptaszków

1008,02

 pkt.

7.

OSP Trzebnice

1004,33

 pkt.

8.

OSP Lewin Kłodzki

995,90

 pkt.

9.

OSP Tymowa

977,85

 pkt.

10.

OSP Małuszów

963,60

 pkt.

11.

OSP Święta Katarz.

958,40

 pkt.

łab.(dodano: 20-06-2016)
Oferta handlowa

Oferta handlowa

Do pobrania plik z prezentacją programu "Dolny Śląsk Bezpieczna Wieś"

MDP

Zdjęcia remiz OSP

IV m-ce Martyna Godlewska

Wystąpili z szeregów

Najczęściej czytane
UWOLNIĆ HISTORIĘ Z KAMIENIA
Konkurs plastyczny Dolny Śląsk - Saksonia
1% PODATKU DLA OSP
1 % DLA OSP - jest kasa
FESTYN STRAŻACKI NA STADIONIE NARODOWYM
Statystyki
Dzisiaj wizyt: 0
Dzisiaj odsłon: 0
Ogółem wizyt: 19 609
Ogółem odsłon: 47 578

Goście: 0Aktywni użytkownicy: 1
Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.3099