Oficjalna strona Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. dolnośląskiego
Nowa strona 1 zig-zag.prv.pl
Menu strony
Aktualności
Konkursy - Turnieje
Zawody strażackie
Szkolenia i seminaria
Działania ratownicze OSP
KSRG
Szkolenia dla OSP
Oferta handlowa
Galeria zdjęć
Pliki do pobrania
Kontakt
Wyszukiwarka
Linki do stron www
Skład Zarządu
Biuro OW ZOSP RP
Uchwały programowe
Regulaminy
Akty prawne
Zadania do wykonania
Kampania sprawozdawcza
Telefony alarmowe

Numer ratowniczy: 112 
Pogotowie ratunkowe: 999
Straż pożarna: 998
Policja: 997
Pogotowie:
- energetyczne: 991
- wodno-kanalizacyjne:
994
- gazowe: 992
Nad wodą: _601-100-100
W górach: _601-100-300

Zegarek
Kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Pogoda
trwa inicjalizacja, prosze czekac,
Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

21 listopada do na całym świecie tzw.

       Dzień Życzliwości

Tego dnia przypominamy wszystkim jak ważne są codzienny szacunek, tolerancja i pomoc innym. Od 11 w Rynku i przy figurce Krasnala Życzliwka akcja happeningowa będzie kontynuowana. A o 13:30 we wrocławskich szpitalach rozpocznie się czytanie książek i rozwożenie ich do dwudziestu dwóch placówek na terenie stolicy Dolnego Śląska.
Cały tekst na stronie:
http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,21006454,dzien-zyczliwosci-2016-co-sie-bedzie-dzialo-we-wroclawiu.html#ixzz4Qd6oYWnX

opr.łab.(dodano: 21-11-2016)
ZJAZD ZOP ZOSP RP W ZGORZELCU
ZJAZD ZOP ZOSP RP W ZGORZELCU

W dniu 04 listopada 2016r. IV Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zgorzelcu podsumował działalność mijającej kadencji  (2011 – 2016). Piętnastu delegatów przyjęło program działania na kolejną kadencję oraz dokonało wyboru PKR i delegatów na Zjazd Wojewódzki. W obradach uczestniczyli liczni goście a wśród nich: K. Janik  Radny Sejmiku Dolnośląskiego, U. Ciupak Starosta Zgorzelecki, wójtowie i burmistrzowie gmin,  W. Wypych Komendant KP PSP w Zgorzelcu, ks. Marek Bonifatiuk Wojewódzki Prawosławny Kapelan Strażaków. Na pierwszym posiedzeniu nowego ZOP wybrano nowe władze, prezesem został Jan Kolbuch.

opr. łab.(dodano: 10-11-2016)
KALENDARZ STRAŻACKI 2017


Prezentujemy kalendarz strażacki na 2017 rok.

Kalendarz można zakupić w naszym biurze przy ulicy Borowskiej 138 w cenie 0,80 zł za sztukę.

Zapraszamy codziennie od 8.00 do 16.00
(dodano: 02-11-2016)
1 LISTOPADA
1 LISTOPADA

Pierwszy dzień listopada w Polsce jest dniem wolnym od pracy, wiele osób podróżuje, aby odwiedzić groby swoich bliskich. Ludzie odwiedzają cmentarze, zdobią groby kwiatami, zapalają znicze,  modlą się w intencji zmarłych. Święto ma charakter religijny, głównie katolicki, obchodzi je także wiele osób innych wyznań. Jest wyrazem pamięci oraz oddania czci i szacunku zmarłym. Pamiętajmy również o naszych kolegach strażakach, zapalmy tradycyjną lampkę.

Drugi listopada Dzień Zaduszny, dzień wspominania zmarłych. Dla katolików i innych chrześcijan, dzień modlitw za tych co odeszli z tego świata. Pamięć o zmarłych znajduje również świecki wyraz. Organizuje się zaduszkowe koncerty, wystawy i spektakle, poświęcone zmarłym artystom.

łab.(dodano: 28-10-2016)
UWOLNIĆ HISTORIĘ Z KAMIENIA
UWOLNIĆ HISTORIĘ Z KAMIENIA

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Przedmościu gmina i pow. Głogów realizowała projekt

 

 

,,Uwolnić Historię z Kamienia, to nasza wspólna sprawa”.

 

Prace porządkowe, pielęgnacja drzew, naprawy ogrodzenia, budowa Lapidarium na miejscowym cmentarzu trwały cztery miesiące. W lapidarium umieszczono płyty nagrobne, które znajdowały się w różnych częściach cmentarza.

Duża ilość odnalezionych płyt zarówno całych jak i fragmentów została wyeksponowana w zakątku cmentarza i przypomina odwiedzającym mieszkańców przedwojennego Przedmościa. Zadanie dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie , Stowarzyszenie LGD „Kraina Łęgów Odrzańskich” Współpartnerzy projektu a proboszcz parafii Przedmoście, UG Głogów, GOK Przedmoście, Towarzystwo Ziemi Głogowskiej, mieszkańcy Przedmościa.

M. Kuchnicki(dodano: 24-10-2016)
RETRO MOTOR SHOW
RETRO MOTOR SHOW

Legendarne auta do obejrzenia na targach Retro Motor Show w Poznaniu w dniach 4-6 listopada na Międzynarodowych Targach Poznańskich można podziwiać samochody, które dziś uchodzą za klasykę motoryzacji.

Prezentowane są modele, którymi zachwycali się nasi ojcowie, dziadkowie, a nawet pradziadkowie. W pawilonach można obejrzeć około 200 samochodów właściwe z każdej dekady XX wieku, które królowały na polskich i światowych drogach a wśród nich pojazdy strażackie.

Część aut można nawet kupić, chociaż ceny mogą zawrócić w głowie. W przypadku limitowanego modelu mercedesa E500 trzeba liczyć się z wydatkiem nawet 150 tys. zł. Więcej informacji na stronie > http://www.retromotor.pl/pl/publicznosc/pojazdy_specjalistyczne/

łab.(dodano: 05-11-2016)
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO
OGÓLNOPOLSKI  DZIEŃ  RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

Dzień Ratownictwa Medycznego (13.10.2016r.)  święto polskiego ratownictwa medycznego,

po raz pierwszy obchodzone 13.10.2006r. ustanowiony Ustawą z dn. 8.09.2006r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Patronem corocznego święta jest błogosławiony Gerard Tonque, założyciel zakonu szpitalników, podzielonego później na zakony świętego Łazarza i świętego Jana. Uznawany za pierwszego wielkiego mistrza obu zgromadzeń. W szeregach OSP województwa Dolnośląskiego pomocy udziela 2586 ratowników.

 

łab.(dodano: 13-10-2016)
DZIEŃ BEZ SAMOCHODU
DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

22 września to Dzień bez samochodu. We Wrocławiu jeździmy za darmo tramwajami i autobusami a także pierwsza godzina wypożyczenia roweru miejskiego będzie bezpłatna. Miasto zrobiło prezent dla mieszkańców miasta –oddychamy powietrzem bez spalin !!!! Zostaw swój samochód na parkingu a przejażdżka rowerem czy pogoń za odjeżdżającym autobusem rozrusza zastane stawy.

łab.(dodano: 22-09-2016)
PŁONĘŁA CYSTERNA Z PALIWEM
PŁONĘŁA CYSTERNA Z PALIWEM

Na łuku drogi w Szczepankowicach gmina Kobierzyce, powiat wrocławski przewróciła się cysterna z paliwem. Doszło do wycieku i zapłonu przewożonej benzyny. Do zdarzenia doszło w samym środku wioski.  Ewakuowano mieszkańców w promieniu 300 metrów. Płonęła cysterna i rozlane paliwo. Kierowca zdołał się uratować.

Film na stronie>>> http://24wroclaw.pl/artykul,3026

łab.(dodano: 23-09-2016)
DODATEK DO EMERYTURY DLA STRAŻAKÓW
DODATEK DO EMERYTURY DLA STRAŻAKÓW

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP z radością przyjął wniesienie do Sejmu przez grupę posłów projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 852), który przewiduje przyznanie dodatku do emerytury dla członków ochotniczych straży pożarnych, którzy co najmniej przez 20 lat brali czynny udział w działaniach ratowniczych.

Cały tekst na stronie >>>http://www.zosprp.pl/

łab.(dodano: 29-09-2016)
POTRZEBNA KREW DLA STRAŻAKA
POTRZEBNA KREW DLA STRAŻAKA

Potrzebna jest krew dla Piotra Bolińskiego z OSP Gądkowice, pow. Milicz. Piotr ma bardzo rzadką grupę B Rh(-). Pilnie potrzebne są płytki krwi od osób z grupą B Rh(-) lub 0 Rh(-).
Krew może oddać każdy bez znaczenia jaką ma grupę.

          Ważne aby podać wskazanie:

         Piotr Boliński

         Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii

         ul. Chałubińskiego 1a

         50-368 Wrocław

Bukowski Wojciech
Prezes OSP w Gądkowicach(dodano: 27-09-2016)
DOPŁATY DO ZAKUPU UMUNDUROWANIA
DOPŁATY DO ZAKUPU UMUNDUROWANIA

W związku z pytaniami OSP, w sprawie pozyskania środków na dopłaty do zakupu umundurowania (ze środków zakładów ubezpieczeń) informujemy, że OSP winna złożyć wniosek do Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, druk wniosku można pobrać ze strony: http://www.wroclaw.zosprp.pl/pliki,dotacje_z _firm_ubezpieczeniowych,32,1,wniosek_o_dofinansowanie_z_fub_2,592.html

Realizacja dofinansowania następuje sukcesywnie  pod warunkiem posiadania przez OW ZOSP RP Województwa Dolnośląskiego środków finansowych na ten cel oraz zamówienia z OSP, druk można pobrać ze strony: http://www.wroclaw.zosprp.pl/pliki,wnioski_drukow_zamowien,12,1.html)

Informacji w sprawie udziela Pani Mariola Kramarz-Kosior  tel. 71/788 23 40, 788 23 41, 699 954 754, fax 71 788 23 42, e-mail:handel.wroclaw@wp.pl

łab.(dodano: 16-10-2016)
NIECZYNNE BIURO
NIECZYNNE BIURO

INFORMUJEMY, że w dniu 31 października (poniedziałek) 2016 roku z powodu remontu nawierzchni placu KW PSP mamy poważnie ograniczone dojścia do biura (zobacz zdjęcie). Przepraszamy za utrudnienia, zapraszamy 2 listopada 2016r.

.

łab.(dodano: 28-10-2016)
RATOWNICY WODNI WALCZĄ O MISTRZOSTWO
RATOWNICY WODNI WALCZĄ O MISTRZOSTWO

Jubileuszowe X Mistrzostw Polski OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym w Licheniu Starym nad malowniczym jeziorem Licheńskim zostaną rozegrane w dniach 16 – 18 września. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby obserwować i przeżywać zmagania strażaków-ratowników OSP na wodzie i na lądzie.

Więcej na stronie >> http://www.zosprp.pl/?q=content/x-mistrzostwa-polski-strazakow-ochotnikow-w-ratownictwie-wodnym-i-powodziowym-1618-wrzesnia-


łab.(dodano: 16-09-2016)
MISTRZOSTWA POLSKI
MISTRZOSTWA POLSKI

W Polanicy Zdroju na stadionie miejskim w dniach 16 – 18 września 2016 r. zostaną rozegrane

 

Ogólnopolskie Zawody Sportowo-pożarnicze KDP, OSP i PSP. 

Serdecznie zapraszamy kibiców i sympatyków strażaków.

Szczegóły na stronie >> http://www.zosprp.pl/?q=content/ogolnopolskie-zawody-sportowopozarnicze-kdp-osp-psp-polanica-zdroj-2016

łab.(dodano: 16-09-2016)
Oferta handlowa

Oferta handlowa

Do pobrania plik z prezentacją programu "Dolny Śląsk Bezpieczna Wieś"

MDP

Zdjęcia remiz OSP

X m-ce S, Dominika Lewandowska

Wystąpili z szeregów

Najczęściej czytane
UWOLNIĆ HISTORIĘ Z KAMIENIA
Konkurs plastyczny Dolny Śląsk - Saksonia
1% PODATKU DLA OSP
1 % DLA OSP - jest kasa
FESTYN STRAŻACKI NA STADIONIE NARODOWYM
Statystyki
Dzisiaj wizyt: 0
Dzisiaj odsłon: 0
Ogółem wizyt: 19 609
Ogółem odsłon: 47 578

Goście: 0Aktywni użytkownicy: 1
Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.0377