Oficjalna strona Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. dolnośląskiego
Nowa strona 1 zig-zag.prv.pl
Menu strony
Aktualności
Konkursy - Turnieje
Zawody strażackie
Szkolenia i seminaria
Działania ratownicze OSP
KSRG
Szkolenia dla OSP
Oferta handlowa
Galeria zdjęć
Pliki do pobrania
Kontakt
Wyszukiwarka
Linki do stron www
Skład Zarządu
Biuro OW ZOSP RP
Uchwały programowe
Regulaminy
Akty prawne
Zadania do wykonania
Kampania sprawozdawcza
Telefony alarmowe

Numer ratowniczy: 112 
Pogotowie ratunkowe: 999
Straż pożarna: 998
Policja: 997
Pogotowie:
- energetyczne: 991
- wodno-kanalizacyjne:
994
- gazowe: 992
Nad wodą: _601-100-100
W górach: _601-100-300

Zegarek
Kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Pogoda
trwa inicjalizacja, prosze czekac,
Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
ZMARŁ MIECZYSŁAW TARNAWSKI
ZMARŁ MIECZYSŁAW TARNAWSKI


Zmarł Mieczysław Tarnawski, pionier pożarnictwa Ziemi Legnickiej, członek OSP Rębiszów. W 1945 r. przyjechał ze Stanisławowa do Legnicy, a następnie osiedlił się w Rzeszotarach gdzie był założycielem OSP, w której działał 71 lat. Pracował w Zakładowej Straży Pożarnej MILANA w Legnicy.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się w dniu 02.12.2016r. o godzinie 13:00 w Kościele przy cmentarzu w Rzeszotarach.
Cześć Jego Pamięci!

Ochotnicza Straz Pożarna

w Rzeszotarch(dodano: 02-12-2016)
+500 DLA STRAŻAKA OCHOTNIKA
+500 DLA STRAŻAKA OCHOTNIKA

     

Po ośmiu latach rządzenia posłowie PSL przypomnieli sobie o strażakach ochotnikach.

Ludowcy wpadli na pomysł aby strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymywali dodatek w wysokości 500 zł miesięcznie za gotowość do pełnienia służby. Podobnie jak w tworzonej przez Ministerstwo Obrony Narodowej Wojskowej Obronie Terytorialnej. Więcej na stronie >>http://strazacki.pl/artyku%C5%82y/500-dla-stra%C5%BCak%C3%B3w-osp

łab.(dodano: 16-11-2016)
ODSZEDŁ NA WIECZNĄ SŁUŻBĘ
ODSZEDŁ NA WIECZNĄ SŁUŻBĘ

Nieoczekiwanie 15 listopada w wieku 47 lat zmarł st. kpt. Wojciech Cieleń. Oficer Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu – wielki pasjonat pożarnictwa. 19 listopada podczas ceremonii pogrzebowej w Zgorzelcu pożegnały go tłumy ludzi. Wśród nich strażacy z powiatu zgorzeleckiego oraz liczne delegacje strażackie z terenu woj. dolnośląskiego jak również przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych . Podczas 27 - letniej służby pełnił różne funkcje, a przed odejściem na emeryturę został wyznaczony na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Zgorzelcu. Znaliśmy go, jako osobę sumienną, godną zaufania oraz bardzo pracowitą.

Waldemar Błauciak

V-ce Prezes ZOP ZOSP RP w Zgorzelcu(dodano: 26-11-2016)
STRAŻACY II KATEGORII ????
STRAŻACY II KATEGORII ????

Ratował życie, miał kontakt z krwią. Strażak musi płacić za badanie. Wojewódzki Szpital Zakaźny przy Wolskiej zażądał pieniędzy za zbadanie strażaka ochotnika, który po skaleczeniu miał kontakt z krwią rannego w wypadku mężczyzny. - Myśleliśmy, że jesteśmy chronieni - mówi z rozgoryczeniem  strażak OSP Grzegorz Nizio. Relacja filmowa i cały artykuł na stronie >> http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,ratowal-zycie-mial-kontakt-z-krwia-musi-placic-za-badanie-bo-jest-z-osp,208448.html

 łab. Czytaj więcej (dodano: 05-08-2016, odsłon: 629)
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

21 listopada do na całym świecie tzw.

       Dzień Życzliwości

Tego dnia przypominamy wszystkim jak ważne są codzienny szacunek, tolerancja i pomoc innym. Od 11 w Rynku i przy figurce Krasnala Życzliwka akcja happeningowa będzie kontynuowana. A o 13:30 we wrocławskich szpitalach rozpocznie się czytanie książek i rozwożenie ich do dwudziestu dwóch placówek na terenie stolicy Dolnego Śląska.
Cały tekst na stronie:
http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,21006454,dzien-zyczliwosci-2016-co-sie-bedzie-dzialo-we-wroclawiu.html#ixzz4Qd6oYWnX

opr.łab.(dodano: 21-11-2016)
ZJAZD ZOP ZOSP RP W ZGORZELCU
ZJAZD ZOP ZOSP RP W ZGORZELCU

W dniu 04 listopada 2016r. IV Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zgorzelcu podsumował działalność mijającej kadencji  (2011 – 2016). Piętnastu delegatów przyjęło program działania na kolejną kadencję oraz dokonało wyboru PKR i delegatów na Zjazd Wojewódzki. W obradach uczestniczyli liczni goście a wśród nich: K. Janik  Radny Sejmiku Dolnośląskiego, U. Ciupak Starosta Zgorzelecki, wójtowie i burmistrzowie gmin,  W. Wypych Komendant KP PSP w Zgorzelcu, ks. Marek Bonifatiuk Wojewódzki Prawosławny Kapelan Strażaków. Na pierwszym posiedzeniu nowego ZOP wybrano nowe władze, prezesem został Jan Kolbuch.

opr. łab.(dodano: 10-11-2016)
KALENDARZ STRAŻACKI 2017


Prezentujemy kalendarz strażacki na 2017 rok.

Kalendarz można zakupić w naszym biurze przy ulicy Borowskiej 138 w cenie 0,80 zł za sztukę.

Zapraszamy codziennie od 8.00 do 16.00
(dodano: 02-11-2016)
1 LISTOPADA
1 LISTOPADA

Pierwszy dzień listopada w Polsce jest dniem wolnym od pracy, wiele osób podróżuje, aby odwiedzić groby swoich bliskich. Ludzie odwiedzają cmentarze, zdobią groby kwiatami, zapalają znicze,  modlą się w intencji zmarłych. Święto ma charakter religijny, głównie katolicki, obchodzi je także wiele osób innych wyznań. Jest wyrazem pamięci oraz oddania czci i szacunku zmarłym. Pamiętajmy również o naszych kolegach strażakach, zapalmy tradycyjną lampkę.

Drugi listopada Dzień Zaduszny, dzień wspominania zmarłych. Dla katolików i innych chrześcijan, dzień modlitw za tych co odeszli z tego świata. Pamięć o zmarłych znajduje również świecki wyraz. Organizuje się zaduszkowe koncerty, wystawy i spektakle, poświęcone zmarłym artystom.

łab.(dodano: 28-10-2016)
UWOLNIĆ HISTORIĘ Z KAMIENIA
UWOLNIĆ HISTORIĘ Z KAMIENIA

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Przedmościu gmina i pow. Głogów realizowała projekt

 

 

,,Uwolnić Historię z Kamienia, to nasza wspólna sprawa”.

 

Prace porządkowe, pielęgnacja drzew, naprawy ogrodzenia, budowa Lapidarium na miejscowym cmentarzu trwały cztery miesiące. W lapidarium umieszczono płyty nagrobne, które znajdowały się w różnych częściach cmentarza.

Duża ilość odnalezionych płyt zarówno całych jak i fragmentów została wyeksponowana w zakątku cmentarza i przypomina odwiedzającym mieszkańców przedwojennego Przedmościa. Zadanie dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie , Stowarzyszenie LGD „Kraina Łęgów Odrzańskich” Współpartnerzy projektu a proboszcz parafii Przedmoście, UG Głogów, GOK Przedmoście, Towarzystwo Ziemi Głogowskiej, mieszkańcy Przedmościa.

M. Kuchnicki(dodano: 24-10-2016)
RETRO MOTOR SHOW
RETRO MOTOR SHOW

Legendarne auta do obejrzenia na targach Retro Motor Show w Poznaniu w dniach 4-6 listopada na Międzynarodowych Targach Poznańskich można podziwiać samochody, które dziś uchodzą za klasykę motoryzacji.

Prezentowane są modele, którymi zachwycali się nasi ojcowie, dziadkowie, a nawet pradziadkowie. W pawilonach można obejrzeć około 200 samochodów właściwe z każdej dekady XX wieku, które królowały na polskich i światowych drogach a wśród nich pojazdy strażackie.

Część aut można nawet kupić, chociaż ceny mogą zawrócić w głowie. W przypadku limitowanego modelu mercedesa E500 trzeba liczyć się z wydatkiem nawet 150 tys. zł. Więcej informacji na stronie > http://www.retromotor.pl/pl/publicznosc/pojazdy_specjalistyczne/

łab.(dodano: 05-11-2016)
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO
OGÓLNOPOLSKI  DZIEŃ  RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

Dzień Ratownictwa Medycznego (13.10.2016r.)  święto polskiego ratownictwa medycznego,

po raz pierwszy obchodzone 13.10.2006r. ustanowiony Ustawą z dn. 8.09.2006r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Patronem corocznego święta jest błogosławiony Gerard Tonque, założyciel zakonu szpitalników, podzielonego później na zakony świętego Łazarza i świętego Jana. Uznawany za pierwszego wielkiego mistrza obu zgromadzeń. W szeregach OSP województwa Dolnośląskiego pomocy udziela 2586 ratowników.

 

łab.(dodano: 13-10-2016)
DZIEŃ BEZ SAMOCHODU
DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

22 września to Dzień bez samochodu. We Wrocławiu jeździmy za darmo tramwajami i autobusami a także pierwsza godzina wypożyczenia roweru miejskiego będzie bezpłatna. Miasto zrobiło prezent dla mieszkańców miasta –oddychamy powietrzem bez spalin !!!! Zostaw swój samochód na parkingu a przejażdżka rowerem czy pogoń za odjeżdżającym autobusem rozrusza zastane stawy.

łab.(dodano: 22-09-2016)
PŁONĘŁA CYSTERNA Z PALIWEM
PŁONĘŁA CYSTERNA Z PALIWEM

Na łuku drogi w Szczepankowicach gmina Kobierzyce, powiat wrocławski przewróciła się cysterna z paliwem. Doszło do wycieku i zapłonu przewożonej benzyny. Do zdarzenia doszło w samym środku wioski.  Ewakuowano mieszkańców w promieniu 300 metrów. Płonęła cysterna i rozlane paliwo. Kierowca zdołał się uratować.

Film na stronie>>> http://24wroclaw.pl/artykul,3026

łab.(dodano: 23-09-2016)
DODATEK DO EMERYTURY DLA STRAŻAKÓW
DODATEK DO EMERYTURY DLA STRAŻAKÓW

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP z radością przyjął wniesienie do Sejmu przez grupę posłów projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 852), który przewiduje przyznanie dodatku do emerytury dla członków ochotniczych straży pożarnych, którzy co najmniej przez 20 lat brali czynny udział w działaniach ratowniczych.

Cały tekst na stronie >>>http://www.zosprp.pl/

łab.(dodano: 29-09-2016)
POTRZEBNA KREW DLA STRAŻAKA
POTRZEBNA KREW DLA STRAŻAKA

Potrzebna jest krew dla Piotra Bolińskiego z OSP Gądkowice, pow. Milicz. Piotr ma bardzo rzadką grupę B Rh(-). Pilnie potrzebne są płytki krwi od osób z grupą B Rh(-) lub 0 Rh(-).
Krew może oddać każdy bez znaczenia jaką ma grupę.

          Ważne aby podać wskazanie:

         Piotr Boliński

         Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii

         ul. Chałubińskiego 1a

         50-368 Wrocław

Bukowski Wojciech
Prezes OSP w Gądkowicach(dodano: 27-09-2016)
Oferta handlowa

Oferta handlowa

Do pobrania plik z prezentacją programu "Dolny Śląsk Bezpieczna Wieś"

MDP

Zdjęcia remiz OSP

II - Karolina Jaworska

Wystąpili z szeregów

Najczęściej czytane
UWOLNIĆ HISTORIĘ Z KAMIENIA
Konkurs plastyczny Dolny Śląsk - Saksonia
1% PODATKU DLA OSP
1 % DLA OSP - jest kasa
FESTYN STRAŻACKI NA STADIONIE NARODOWYM
Statystyki
Dzisiaj wizyt: 0
Dzisiaj odsłon: 0
Ogółem wizyt: 19 609
Ogółem odsłon: 47 578

Goście: 0Aktywni użytkownicy: 1
Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.2628