Oficjalna strona Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. dolnośląskiego
Nowa strona 1 zig-zag.prv.pl
Menu strony
Aktualności
Konkursy - Turnieje
Zawody strażackie
Szkolenia i seminaria
Działania ratownicze OSP
KSRG
Szkolenia dla OSP
Oferta handlowa
Galeria zdjęć
Pliki do pobrania
Wyszukiwarka
Linki do stron www
OW ZOSP RP
Skład Zarządu
Uchwały programowe
Regulaminy
Akty prawne
Zadania do wykonania
Kampania sprawozdawcza
Uchwały OW ZOSP RP
Telefony alarmowe

Numer ratowniczy: 112 
Pogotowie ratunkowe: 999
Straż pożarna: 998
Policja: 997
Pogotowie:
- energetyczne: 991
- wodno-kanalizacyjne:
994
- gazowe: 992
Nad wodą: _601-100-100
W górach: _601-100-300

Zegarek
Kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Pogoda
trwa inicjalizacja, prosze czekac,
Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Prośba o oddawanie krwi
Prośba o oddawanie krwi

Druhny i Druhowie

W poczuciu solidarności z narodem ukraińskim i troski o zapewnienie pomocy ofiarom wojny zwracam się do Druhen i Druhów z prośbą o oddawanie krwi. Codziennie do Polski przybywają tysiące uchodźców. Potrzebują każdego rodzaju wsparcia także medycznego. Rozwój wydarzeń pokazuje, że należy spodziewać się wzmożonego zapotrzebowania na krew i jej składniki. Jak zawsze ale szczególnie dzisiaj pomoc honorowych krwiodawców jest niezastąpiona. My strażacy codziennie służymy bliźnim w potrzebie. Wielu z nas oprócz odpowiedzialnej służby ratowania życia i mienia ratuje czyjeś życie także przekazując dar największy, bezcenny – krew. Każdy w wieku od 18 lat do 65 będąc zdrowy może to uczynić.

Apeluje i proszę: zgłaszajmy się do centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Tętni w nas szczególne dobro. Honorowo przekażmy krew. W chwili historycznej potrzeby wesprzyjmy potrzebujących.

Waldemar Pawlak

Prezes ZG ZOSP RP(kategoria: Aktualności, dodano: 15-03-2022)
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.Czytaj więcej (kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 15-03-2022, odsłon: 1074)
Młodzież Zapobiega Pożarom
Młodzież Zapobiega Pożarom

W dniu 4.01.2022 r. w sali tradycji Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, przy ul Borowskiej 138 odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom 43. Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom” przeprowadzonych on-line w grudniu 2021 r., którzy reprezentowali nasze województwo w finale.Czytaj więcej (kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 05-01-2022, odsłon: 1412)
Nie żyje ś.p. dh Kazimierz Grabowski
Nie żyje ś.p. dh Kazimierz Grabowski

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 20 grudnia 2021 roku zmarł

 

śp. druh Kazimierz Grabowski

 

Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego  Związku OSP RP woj. dolnośląskiego, Członek  Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Trzebnicy, Wieloletni Wiceprezes i Komendant Gminny Oddziału Miejsko - Gminnego Związku OSP RP w Trzebnicy.

 

Człowiek serdeczny i życzliwy, oddany sprawom Ochotniczych Straży Pożarnych i Związkowi OSP RP. Odznaczony Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa oraz Medalem za Ofiarność i Odwagę.

  

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i bliskim w imieniu władz Związku OSP RP składają Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. dolnośląskiego wraz z pracownikami, Zarząd Oddziału Powiatowego i Gminnego ZOSP RP w Trzebnicy, oraz druhowie OSP z terenu Powiatu i Gminy Trzebnica. 

 Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Trzebnicy na cmentarzu przy ul. Obornickiej 23 grudnia 2021r., o godz. 12.00.

 

Na zawsze w naszej pamięci. (kategoria: Odeszli z naszych szeregów, dodano: 21-12-2021)
Moneta z okazji 100-lecia Związku OSP RP
Moneta z okazji 100-lecia Związku OSP RP

Informujemy, że z okazji 100-lecia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, NBP wydał monetę okolicznościową o nominale 10 zł., cena emisyjna 150 zł., więcej o monecie - link:

https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/banknoty_i_monety/monety_okolicznosciowe/najnowsze.html#m27(kategoria: Aktualności, dodano: 15-12-2021)
1% dla OSP za 2020r.
1% dla OSP za 2020r.

Informujemy, że OSP ma do dyspozycji środki z wpłat 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2020 w wysokości (wykaz do pobrania), które należy wykorzystać na sprzęt i umundurowanie do dnia 30 kwietnia 2022 r.

Prosimy o składanie dyspozycji wykorzystania środków (zamówień) na adres e-mail: handel.wroclaw@wp.pl lub pocztą w celu rozliczenia otrzymanej kwoty.(kategoria: 1 procent, dodano: 14-12-2021)
Obóz zimowy
Obóz zimowy

Oddział Powiatowy ZOSP RP w Legnicy informuje, że organizuje zimowy obóz dla dzieci i młodzieży.

Więcej informacji --> link.(kategoria: Szkolenia członków OSP, dodano: 14-12-2021)
OTWP. Nowy termin eliminacji pisemnych dla grupy I

Jury OTWP podjęło decyzję o ponownym przeprowadzeniu testu pisemnego dla całej I grupy wiekowej w sobotę 11 grudnia br. Uprzejmie informujemy że w dniu wczorajszym (środa)  do uczestników TESTu w I grupie (szkoły podstawowe) została wysłana wiadomość na adres e-mail podany podczas rejestracji.

Uczestnikami TESTu mogą być wyłącznie osoby, które zostały prawidłowo zweryfikowane w procesie rejestracji do dnia 3 grudnia, do godziny 12:00 i tylko te osoby otrzymały maile.

Przypominamy, że na konto uczestnika może zalogować się jedna osoba. Podejmowanie próby logowania na innych urządzeniach przez inne osoby nie będzie skuteczne, wpłynie wyłącznie na nieprawidłowe działanie platformy OTWP.Czytaj więcej (kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 14-12-2021, odsłon: 892)
Dzień wolny

W piątek 12.11.2021 r. biuro Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. dolnośląskiego będzie nieczynne zapraszamy w poniedziałek. Przepraszamy za utrudnienia.(kategoria: Aktualności, dodano: 10-11-2021)
OTWP on-line
OTWP on-line

Zwracamy się z prośbą o rozpropagowanie poniższych informacji o organizacji tegorocznej edycji OTWP on-line. Ważne by przekazać osobom zainteresowanym udziałem w tegorocznym OTWP fakt organizacji Turnieju on-line oraz zasady uczestnictwa. Uczestnicy muszą wiedzieć że:

  • Turniej zostanie przeprowadzony w terminie  26.11 – 11.12 br.
  • Aby wziąć udział w turnieju należy uprzednio zarejestrować się na internetowej platformie edukacyjnej. Powinien to uczynić zarówno opiekun jak i uczestnik.


Czytaj więcej (kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 02-11-2021, odsłon: 1090)
Ratujemy i uczymy ratować
Ratujemy i uczymy ratować
   Od grudnia 2017 r. na mocy zawartego porozumienia o współpracy Zarząd Główny Związku OSP RP włączył się w realizację Programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”, jako jego partner. Koordynatorzy doskonale zdają sobie sprawę, że to Strażacy-ochotnicy są naturalnym partnerem dla Fundacji WOŚP przy realizacji tego Programu. To właśnie umiejętności i wiedza druhów-ochotników przekazywane są dzieciom i młodzieży podczas szkoleń czy spotkań w szkołach – na czym niezmiennie zależy zarówno Związkowi OSP RP jak i Fundacji WOŚP.
Najbardziej aktywne jednostki OSP – które przystąpiły do Programu i pomagały nauczycielom w szkołach podstawowych w prowadzeniu zajęć – zostały nagrodzone przez WOŚP w specjalnej kategorii Ogólnopolskiego Konkursu "FLORIANY".


Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 26-10-2021, odsłon: 976)
Szkolenie Liderów OSP
Szkolenie Liderów OSP

   Trwa rekrutacja do programu Szkoła Liderów OSP w ramach projektu Związku OSP RP pn. "OSP - Potęcjał Młodych" realizowanego z dotacji programu Aktywacji Obywatele - Fundusz Krajowy, finansowego z Funduszy EOG. Nabór trwa do 07.11.2021r. do godz. 23:59 za pośrednictwem formularza on-line na stronie projektu.Czytaj więcej (kategoria: Szkolenia członków OSP, dodano: 26-10-2021, odsłon: 826)
Żele antybakteryjne dla OSP
Żele antybakteryjne dla OSP

   Biuro ZOW ZOSP RP we Wrocławiu informuje o możliwości otrzymania nieodpłatnego żeli atybakteryjnych przez Ochotnicze Straże Pożarne z terenu naszego województwa. W sprawie odbioru żeli prosimy o kontakt tel. 71-7882340, 71-7882342.(kategoria: Aktualności, dodano: 30-09-2021)
Kobiece oblicze OSP
Kobiece oblicze OSP

BEZALIN s.a. przygotowało wyjątkowy konkurs pt. "KOBIECE OBLICZE OSP", skierowany do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, a w szczególności do ich członków, które reprezentują PŁEĆ PIĘKNĄ! 

 Czytaj więcej (kategoria: Konkursy, turnieje, dodano: 27-09-2021, odsłon: 1085)
Na Straży Polskości
Na Straży Polskości

Ochotnicza Straż Pożarna w Pławnicy zaprasza na wystawę pn. ,,Na Straży Polskości” przygotowaną dla uczczenia jubileuszu 100 lecia powstania Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, którą można podziwiać od 26 września do 20 listopada w Muzeum Filumenistycznym w Bystrzycy Kłodzkiej. Autorami wystawy są: Mateusz Bury, Michał Malisz i Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Otwarcie wystawy będzie transmitowane na żywo przez TV Kłodzką. Czytaj więcej (kategoria: Aktualności, dodano: 27-09-2021, odsłon: 990)

Oferta handlowa

Oferta handlowa

MDP

WUS

                                                              

Zdjęcia remiz OSP

STANOWISKO  KIEROWANIA PRACĄ  KOPALNI

Wystąpili z szeregów

Najczęściej czytane
UWOLNIĆ HISTORIĘ Z KAMIENIA
Konkurs plastyczny Dolny Śląsk - Saksonia
1% PODATKU DLA OSP
1 % DLA OSP - jest kasa
FESTYN STRAŻACKI NA STADIONIE NARODOWYM
Statystyki
Dzisiaj wizyt: 0
Dzisiaj odsłon: 281
Ogółem wizyt: 5 959
Ogółem odsłon: 670 818

Goście: 1Aktywni użytkownicy: 1
Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.0328