Oficjalna strona Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. dolnośląskiego
Nowa strona 1 zig-zag.prv.pl
Menu strony
Aktualności
Konkursy - Turnieje
Zawody strażackie
Szkolenia i seminaria
Działania ratownicze OSP
KSRG
Szkolenia dla OSP
Oferta handlowa
Galeria zdjęć
Pliki do pobrania
Kontakt
Wyszukiwarka
Linki do stron www
Skład Zarządu
Biuro OW ZOSP RP
Uchwały i wytyczne
Regulaminy
Akty prawne
Zadania do wykonania
Kampania sprawozdawcza
Telefony alarmowe

Numer ratowniczy: 112 
Pogotowie ratunkowe: 999
Straż pożarna: 998
Policja: 997
Pogotowie:
- energetyczne: 991
- wodno-kanalizacyjne:
994
- gazowe: 992
Nad wodą: _601-100-100
W górach: _601-100-300

Zegarek
Kalendarz
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
Pogoda
trwa inicjalizacja, prosze czekac,
Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
MISTRZOSTWA POLSKI TIMBERSPORTS®,
MISTRZOSTWA POLSKI TIMBERSPORTS®,

15 lipca o godzinie 17:00 w Ostródzkim amfiteatrze spotkają się najlepsi w Polsce strażacy ochotnicy startujący w tej dyscyplinie. Po raz kolejny rozstrzygną, który z nich jest mistrzem w sportowym cięciu i rąbaniu drewna. Zawody rozgrywane są w ramach popularnej na całym świecie serii STIHL TIMBERSPORTS®, więc z pewnością nie zabraknie emocji, zdrowej rywalizacji i ogromnego wysiłku!

Więcej informacji na stronie >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

http://www.ostrodanews.pl/news/mistrzostwa-polski-strazakow-ochotnikow-stihl-timbersports-2017/

łab.(dodano: 03-07-2017)
TO BYŁY ĆWICZENIA
TO BYŁY ĆWICZENIA

Około godziny 9.50 w magazynie pianki meblarskiej doszło do zapalenia się pianki meblarskiej. Pożar został wykryty przez System Sygnalizacji Pożaru Zakładu FF Polmex w Proszówce. To były ćwiczenia, w których brały udział: JRG Lwówek Śl. -11 strażaków oraz OSP: Gryfów Śląski – 4 strażaków, Mirsk – 4 strażaków, Pilchowice – 4 strażaków, Lubomierz – 4 strażaków, Proszówka – 3 strażaków, Wleń – 4, Rząsiny – 4 strażaków, Janowice Wielkie – 5 strażaków, Łomnica – 5 strażaków, Sosnówka – 5 strażaków, Piechowice – 5 strażaków, Szklarska Poręba – 5 strażaków. Łącznie ćwiczyło: 52 ochotników, 11 ratowników PSP,  Pogotowie Ratunkowe Jelenia Góra - 4 osoby, - Grupa dochodzeniowo-śledcza KPP w Lwówku Śl. – 8 policjantów, Straż Miejska – 4 osoby, PCZK – 3 osoby.

Relacja i galeria zdjęć na stronie >>>>>>http://www.24jgora.pl/artykul,20320

Na podst. http://www.24jgora.pl/artykul,20320 Opr. łab.(kategoria: Ciekawe akcje, dodano: 03-07-2017)
70 LAT W JELENIEJ GÓRZE
70 LAT W JELENIEJ GÓRZE

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych w regionie jeleniogórskim ma już 70 lat. Z tej okazji odbyła się na Placu Ratuszowym uroczysta parada.Waldemar Wojtaś przedstawił krótki rys historyczny działalności ochotników. Relacja i galeria zdjęć na stronie >> http://www.24jgora.pl/artykul,20195

łab.(dodano: 01-07-2017)
RYSZARD DROZD - PREZESEM ZOW ZOSP RP
RYSZARD DROZD - PREZESEM ZOW ZOSP RP

Ryszard  Drozd przedstawiciel powiatu kłodzkiego został Prezesem ZOW ZOSP RP, delegaci wybrali również WKR i Sąd Honorowy. Koledze Prezesowi życzymy samych sukcesów w realizacji uchwały programowej. Zjazd delegatów obradował 6 czerwca 2017 roku w Auli Gimnazjum im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Grębocicach, strażacy dokonali podsumowania 5-cio letniej kadencji, wytyczył kierunki działania na lata 2017 -2022.

łab.(dodano: 07-06-2017)
STRAŻACKIE ŚWIĘTO W PIECHOWICACH
STRAŻACKIE ŚWIĘTO W PIECHOWICACH

 

Tegoroczne powiatowe obchody Dnia Strażaka rozpoczęły się mszą świętą w intencji strażaków i ich rodzin w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Piechowicach (pow. jeleniogórski). Podczas przemarszu pięknie prezentowała się orkiestra i młodzi strażacy z MDP, a wogóle to wszyscy strażacy pięknie się prezentują.

Relacja i zdjęcia na stronie>>>> http://www.24jgora.pl/artykul,20220

opracował;łab.na podstawie 24jgora.pl (dodano: 19-06-2017)
MISTRZOSTWA POLSKI RATOWNIKÓW
MISTRZOSTWA POLSKI RATOWNIKÓW

 

Niedaleko Konina (16 km, woj. wielkopolskie) w niewielkiej miejscowości Licheń Stary, jest największa świątynia w Polsce Bazylika Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski. Budowa świątyni trwała 10 lat (1994 – 2004). W pobliżu znajduje się niewielkie Jezioro Licheńskie.

Nad malowniczym jeziorem zostaną rozegrane

XI Mistrzostw Polski OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym (23-25 czerwca).

Film reklamowy >>>>>>>>>> https://www.youtube.com/watch?v=_QUvq0ALMTI&feature=youtu.be

łab.(dodano: 19-06-2017)
STANOWISKO ZWIĄZKU OSP RP
STANOWISKO ZWIĄZKU OSP RP

„Działając w imieniu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie, w związku z wpłynięciem do Sejmu w dniu 16 marca 2017 r. poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie przeciwpożarowej (druk nr 1412; dalej określanego jako projekt ustawy), pragnę prosić Pana Marszałka o zapoznanie się ze stanowiskiem naszego Stowarzyszenia w sprawie niezgodności projektu ustawy z Konstytucją RP oraz ewidentnym brakiem uzasadnienia wprowadzania proponowanych zmian, w szczególności ewentualnego zastosowania normy art. 36 ust. 2 lub art. 36 ust. 3 Regulaminu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 lipca 1992 r. (tekst jednolity z dnia 17 stycznia 2012 r. M.P. z 2012 r. poz. 32 z póź. zm.) Cały tekst na stronie >>>>>> 

http://www.zosprp.pl/?q=content/stanowisko-zosp-rp-w-sprawie-projektu-ustawy-o-zmianie-ustawy-o-ochronie-przeciwpozarowej

łab.

  (dodano: 16-05-2017)
WAŻNE
WAŻNE

7 czerwca 2017 r. w godzinach 19.00:20.30 podczas posiedzenia Sejmu planowane jest przeprowadzenie pierwszego czytania obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

 

……… informacja o poważnych opóźnieniach w uruchamianiu środków pochodzących z budżetu Państwa, a przeznaczonych na potrzeby ochotniczych straży pożarnych

Szczegóły na stronie http://www.zosprp.pl/

łab.(dodano: 09-06-2017)
WYPADEK

Gdy rozpoczęli akcję gaśniczą, dostali wezwanie do akcji o wyższym priorytecie, do wypadku drogowego z udziałem rowerzystki. Kobieta leżała na poboczu, obok niej rower i strażacki bosak. Dopiero wtedy strażacy zorientowali się, że to sprzęt z ich samochodu.

Więcej na stronie >>>>>  http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw

/7,35771,21919140,bosak-odpadl-z-wozu-strazackiego-i-trafil-rowerzystke-kobieta.html

łab.

 (dodano: 09-06-2017)
ZJAZD WOJEWÓDZKI ZOSP RP
ZJAZD WOJEWÓDZKI ZOSP RP

Związek OSP RP jest stowarzyszeniem, które zrzesza Ochotnicze Straże Pożarne i inne osoby prawne w celu reprezentowania ich interesów oraz propagowania i realizacji celów statutowych.
Związek jest kontynuatorem chlubnych tradycji ruchu strażackiego wyrażających się w niesieniu bezinteresownej pomocy ludziom i służeniu Ojczyźnie.

Związek wykonuje zadania o charakterze użyteczności publicznej w zakresie ochrony przeciwpożarowej, wspiera różnorodne formy pracy kulturalno-oświatowej, popularyzuje dorobek historyczny ruchu strażackiego, rozwija działalność artystyczną i sportową w Ochotniczych Strażach Pożarnych.

W dniu 6 czerwca 2017 roku w Grębocicach odbędzie się Zjazd Wojewódzki Delegatów, który dokona podsumowania 5-cio letniej kadencji, wytyczy nowe kierunki działania i wybierze władze wojewódzkie.

Sprawozdanie z mijającej kadencji znajduje się na stronie >>>>>>> http://osplusina.pl/zow/sprawozdanie2017.pdf(dodano: 23-05-2017)
ŚWIĘTO DOLNOŚLĄSKICH STRAŻAKÓW

Uroczystość rozpoczęła msza w kościele pod wezwaniem św. Stanisława, Wacława i Doroty przy placu Wolności, gospodarzem uroczystości był Wacław Dziendziel – Prezes ZOW ZOSP RP i Adam Konieczny Komendant Wojewódzki PSP. W uroczystości brali udział Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz  Błaszczak, Komendant Główny PSP Leszek Suski, Jarosław Szymczyk Komendat Główny Policji ,posłowie wojewoda Paweł Hreniak, Wicemarszałek Województwa Pani Ewa Mańkowska. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele lokalnych samorządów, strażacy emeryci oraz mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska. Duzym zainteresowaniem cieszyły się stare (sprawne technicznie) samochody ratowniczo gaśnicze pełniące służbę w OSP: Nowolesie, Krzydlina Wlk., Pasikurowice, Brodno, Siechnice, Lutynia oraz sikawki konne z OSP Guzowie i Granowice.

Pan Minister Błaszczak odznaczył medalami strażaków biorących udział w usuwaniu skutków katastrofy budowlanej w Świebodzicach. Pan minister udzielił wywiadu dla TVP3 ożna obejrzeć na stronie >>>> https://wroclaw.tvp.pl/30747094/13052017

Po raz pierwszy Gazeta Wrocławska wspólnie z ZOW ZOSP RP przeprowadziła plebiscyt, którego wyniki zostały ogłoszone podczas uroczystości. W kategorii „Najlepszy strażak OSP na Dolnym Śląsku” zwyciężyła Justyna Adamczyk z OSP Sucha Górna (6113 głosów),Czytaj więcej (dodano: 14-05-2017, odsłon: 285)
Wojewódzkie uroczystości z okazji Dnia Strażaka
Wojewódzkie uroczystości z okazji Dnia Strażaka

Program uroczystości

10.00 – Msza Św. w intencji dolnośląskich strażaków – 

            Kościół pw. św. Stanisława, Wacława i Doroty

11.15 – uroczysty apel – pl. Wolności

12.20 – ogłoszenie wyników Plebiscytu Najlepszy Strażak

            Ochotniczej Straży Pożarnej 2017 – pl. Wolności

Zawody pożarnicze w formule FCC – Firefighter Combat Challenge Wrocław 2017– pl. Wolności

12.30 – uroczyste rozpoczęcie zawodów

12.45 – rywalizacja indywidualnych zawodników

17.00 – rywalizacja tandemów

19.30 – ogłoszenie wyników oraz wyróżnienie zwycięzców

20.00 – oficjalne zakończenie zawodów

Na załączonym zdjęciu chleb, który będzie wręczony księdzu (dary ołtarza) podczas mszy w intencji strażaków.

Serdecznie zapraszamy strażaków i naszych sympatyków.

łab.(dodano: 12-05-2017)
UROCZYSTOŚCI W DNIU 6 MAJA
UROCZYSTOŚCI W DNIU 6 MAJA

W dniu 6 maja 2017 roku OSP: Kobierzyce ( pow. wrocławski), Lusina (pow. średzki-śląski), Ścinawa (pow. lubiński), Minkowice Oławskie (pow. oławski) obchodzić będą jubileusze. 70 lat to tak dużo w życiu każdego z nas, 70 lat w historii to jak mgnienie oka, przez siedemdziesiąt lat strażacy dawali i dawać będą poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom gminy, powiatu i województwa w kolejnych latach.

OSP Walim (pow. wałbrzyski) i Ogorzelec (pow. kamiennogórski) otrzymają sztandary, które będą jednoczyć strażaków. Z tej okazji przyjmijcie Druhny i Druhowie najserdeczniejsze życzenia od władz wojewódzkich Związku OSP RP.

Gminne obchody dnia Strażaka odbędą się w Gniechowicach i Bierutowie, a OSP Serby otrzyma nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Wszystkim strażakom życzymy zdrowia i satysfakcji z pracy społecznej. Wszystkiego najlepszego od władz wojewódzkich Związku OSP RP.(dodano: 05-05-2017)
ZDROWIA I WYTRWAŁOŚCI
ZDROWIA I WYTRWAŁOŚCI

Życzenia od Prezesa Waldemara Pawlaka >>http://www.zosprp.pl/?q=content/komunikat-prasowy

Z okazji Dnia Strażaka wszystkim strażakom składam serdeczne życzenia wraz z podziękowaniami za ofiarność i trud ponoszony w wypełnianiu swoich obowiązków.

Wacław Dziendziel – Prezes wraz z pracownikami Biura ZOW ZOSP RP we Wrocławiu(dodano: 04-05-2017)
Uroczysta Gala Finałowa
Uroczysta Gala Finałowa

Uroczysta Gala Finałowa odbyła się 4.05.2017r.w siedzibie PZLPiT „Mazowsze” w Otrębusach. Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem – wpłynęło 375 zgłoszeń: Mazowieckie – 52, Wielkopolskie – 40, Małopolskie – 37, Śląskie – 31, Dolnośląskie – 28, najmniej z województw Pomorskie – 12, Podlaskie – 5. W 12 kategoriach nominowano 54 prospołeczne inicjatywy oraz trzech najlepszych pracodawców I Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów. Wśród nominowanych były OSP naszego wjewództwa: Radwanice, Budzów, Bierna, Jagodzin i Szkoła Podstawowa w Biernej. Niestety żaden z tych projektów nie został zwycięzcą. Laureaci w poszczególnych kategoriach zostali uhonorowani nagrodami i unikatową statuetką FLORIANA 2017.

łab.(dodano: 04-05-2017)
Oferta handlowa

Oferta handlowa

Do pobrania plik z prezentacją programu "Dolny Śląsk Bezpieczna Wieś"

MDP

Zdjęcia remiz OSP

V m-ce S, Sandra Dykiel

Wystąpili z szeregów

Najczęściej czytane
Konkurs plastyczny Dolny Śląsk - Saksonia
UWOLNIĆ HISTORIĘ Z KAMIENIA
1% PODATKU DLA OSP
1 % DLA OSP - jest kasa
FESTYN STRAŻACKI NA STADIONIE NARODOWYM
Statystyki
Dzisiaj wizyt: 0
Dzisiaj odsłon: 0
Ogółem wizyt: 19 609
Ogółem odsłon: 47 578

Goście: 0Aktywni użytkownicy: 1
Strona zbudowana w oparciu o system CMS Webman
Generowanie strony [s]: 0.0212